Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Рефлексиялық - түзетушілік



Рефлексиялық - түзетушілік

Қорытындылау— Балалар, біз бүгін сәлемдесудің әдептіліктің, сыпайылықтың бастауы екенін білдік. Сәлемдесу дегеніміз - құрмет білдіру, яғни әрбір күніміз немесе әңгіменің сәлемдесуден басталатынын түсіндік. Осының бәрі - сыпайылық сабақтары. Мақал:

Әдептілік белгісі - иіліп сәлем бергені.

Әдепті бала - ата-анасын мақтатар,

Әдепсіз бала - ата-анасын қақсатар.

Балалар тыңдап, өздерінің түсінгендерін айтады.

Күтілетін нәтиже:

Біледі: жағымды қасиеттерді.

Игереді: өлең арқылы әдептілік ережелерін.

Меңгереді: әдептілік туралы бірнеше мақал-мәтелдерді.

 

 

Күні________

Білім беру саласы: Вариативтік компонент

Бөлімі:«Бала тілін дамыту» 

15.Тақырыбы:«Жақсы деген немене, жаман деген немене»

Мақсаты: қоршаған ортада жақсы деген не екенін түсіндіру. Адам бойындағы жақсықасиеттерді дамыту. Әдептілікке тәрбиелеу.

Қолданылатын көрнекі құралдар: хрестоматия, суреттер.

Сөздік жұмыс:әдепті, қамқор, шыншыл, тәрбиелі.

Оқу іс-әрекетінің кезеңдері

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық – қозғаушылық

Ұйымдастыру кезеңі.

Жақсылық көрсең біреуден,

«Мен қандаймын» деп ойла.

Жамандық көрсең біреуден

«Мен қандаймын» деп ойла.

- Балалар, бәріміз орнымызға жайғасып отырайық.

Тәрбиешімен бірге орындайды.

Ұйымдастырушылық – ізденістік

Кіріспе әңгіме.

- Балалар, бүгін біз Владимир Маяковскийдің

«Жақсы деген немене, жаман деген немене»

өлеңімен танысамыз.

Өлеңді мәнерлеп оқып беру.

Өлеңнің мазмұнын ашып түсіндіру.

Мұқият тыңдайды.

Рефлексиялық - түзетушілік

«Мен қандаймын» ойыны.

Мақсаты: Адам бойындағы жақсы қасиеттерді айту.

Ойын барысы: Балалар шеңберге

тұрып, бір-біріне допты беріп,

сол бала жайлы пікірін айтады.

Мысалы:

- Іңкәр, сен әдемісің, мейірімдісің, жақсы қызсың, т.б.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.