Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Хід уроку. І. Організація учнів до уроку.. ІІАктуалізація опорних знань. 1. Перевірка домашнього завдання.. 2. Кросворд « Чарівні клітинки». Ой , яка ж вона гарненька,. Не звірятко – просто диво.. Невгамовне, пустотливе.. Врогу – вниз , на гілку, з гілки.



 

Тема. Загальне поняття про іменник. Іменники, що означають назви істот

та неістот.

Мета:    ознайомлення з частиною мови – іменником. Розвивати вміння виділяти його серед інших частин мови через правильно поставлене питання. Ознайомити з термінами «назви істот» і «назви неістот». Збагачувати словниковий запас учнів і вдосконалювати навички грамотного письма.

 

Обладнання: підручник, наочність.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

Дітки добрий день. Мене звати Альбіна Віталіївна. Сьогоднішній урок буде дуже цікавий. Тому будьте слухняними і активними.

ІІАктуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання.

2. Кросворд « Чарівні клітинки»

Ой, яка ж вона гарненька,

Пишнохвоста і руденька,

Не звірятко – просто диво.

Невгамовне, пустотливе.

Врогу – вниз, на гілку, з гілки.

Хто це буде, діти? (білка)

Сиві воли все поле залягли( Туман)

Крил немає, скрізь літає та ще й куряву здіймає ( вітер)

Ніжна зірка сніжно-біла на рукав мені злетіла

Поки ніс її сюди, стала краплею води( Сніжинка).

Невидимка ходить в гаї,

Всі дерева роздягає ( осінь).

Хто наткав полотна

Аж до лісу від вікна?

Сміється, здається:

« От така ширина! »( зима)

Що росте догори коренем? (Бурулька)

- Яке вийшло слово?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми почнемо вивчати тему « Іменник». Будемо вчити розрізняти іменник за його істотними ознаками: розпізнавати назви істот і неістот.

1. Робота з підручником(вправа 276, ст.. 117)

- Прочитайте слова, на які питання відповідають ці слова?

- Запишіть слова у 2 стовпчики: у перший – іменники, які відповідають на питання х т о?, у другу – іменники, які відповідають на питання щ о?

 

Хлопчик, береза, лікар, машина, кіт, магазин, мама, стіл, мороз, горобець, вітер, ящірка, школяр, школа, тополя.

- На питання хто відповідають назви істот, а на питання що – неістот.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.