Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Етична бесіда. Хід заняття. І. Початок бесіди.. ІІ. Основна частина.



Етична бесіда

Тема: Цінуй та бережи природу.

Мета:

Виховна: виховувати в дитини бережливе ставлення до природи.

Навчальна: сформувати уявлення про цілісність природи, місце людини в природі, вчити відповідально ставитись до природи.

Розвивальна: розвивати логічне мислення, монологічне мовлення, творчі здібності, увагу.

Обладнання: текст твору Василя Струтинського «Річчина хвороба», написаний на дошці кросворд.

Методичне обладнання: збірник оповідань Василя Струтинського «Світанок»

Хід заняття

І. Початок бесіди.

– Діти, вчора я побачила по новинах, що зграя хлопців пообламували гілки кущів, які гарно прикрашали подвір’я. Як ви гадаєте, чому вони так вчинили? (діти відповідають)

На вашу думку, для чого вони там росли? (діти відповідають)

Як ми можемо назвати поведінку таких дітей? (діти відповідають)

Як ви гадаєте, що відчуватиме людина, яка посадила ці кущі? (діти відповідають)

Отже, сьогодні ми з вами поговоримо, чи потрібно берегти природу.

ІІ. Основна частина.

– Діти, послухайте оповідання і подумайте, чому головний герой вчинив саме так.

Василь Струтинський
РІЧЧИНА ХВОРОБА
Спека висмоктала воду, й річка схудла. На тому місці, звідки вода відійшла, чого тільки не валялося! Іржаві консервні банки, покручений дріт, щербаті пляшки, надколоті цеглини... Навіть поламана дитяча коляска - і та тут.
Ніколи Сергійко не бачив річку такою непривабливою. Соромно стало йому за хлопців, за себе, за всіх… Навіть здалося, що річка хвора, жалібно охає і просить у людей: «Вилікуйте мене, приберіть хламіття, допоможіть причепуритися. Підуть дощі, я стану повноводою, і моєї хвороби знову ніхто не помічатиме. Дуже вас прошу, поспішайте! »
Сергійко закотив холоші і негайно взявся до роботи. «Друзі обов'язково прийдуть, - думав він, -побачать, що я працюю, і захочуть допомогти. Річчина хвороба буде виліковна».

1. Про кого йдеться в оповіданні? Хто головний герой?

2. Чи схоже оповідання «Річчина хвороба» з оповіданням Сергія Носаня «Ялинка»?

3. Скажіть, а чому Сергійко почав допомагати річці?

4. До чого призвела допомога Сергійка річці?

5. Як би Сергійко не почав «лікувати» річку, що могло статися?

6. Чи траплялися з вами подібні події? Ви допомагали природі?

7. Як ви гадаєте, чи подякувала б річка Сергійку за допомогу, як би могла говорити? А як насправді подякує річка Сергійкові?

8. Що відчував Сергійко, коли побачив річку?

9. Чи хотіли б ви бути схожими на Сергійка? и Чому?

10. Тож якого висновку ми можемо дійти, прочитавши оповідання?

11. Як ви вважаєте, чи завжди слід допомагати природі?

– Давайте з вами пограємо у гру

Тест – гра.

1. Якщо ви не смітите на вулицях – сплесніть у долоні.

2. Якщо ви не спалюєте листя у дворі, дим від якого забруднює повітря шкідливими речовинами – почухайте носа.

3. Якщо ви не розбиваєте скляні пляшки, не кидаєте їх на землю, в травичку, в річку – погладьте себе по головці.

4. Якщо ви розмовляєте з батьками про екологічні проблеми – підніміть руку.

5. Якщо болить душа, коли бачите понівечене дерево, зрубану ялинку, забруднену річку – покладіть руку на серце.

6. Якщо хочеш дружити з природою, жити з нею в злагоді, красі, мирі – візьміть один одного за руки і підніміть їх вгору

Ми пограли в гру і тепер точно знаємо, що не треба робити. Правда?

Фізкультхвилинка

Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Встали - сіли, встали - сіли,

Бачте, як розвеселили.

Стало сонце танцювати,
Нас до танцю припрошати.

Нумо разом, нумо всі

Потанцюймо по росі.

– А зараз ми звами спробуємо відгадати загадки

1. Без ніг, а біжить,
Без рук, а рукава має.
Відгадка: річка

2. День і ніч біжить,
Утоми не знає,
Півроку покрита буває.
Відповідь: річка

3. Стоїть корито,
повне води налито.
Відгадка: ставок

4. Куди ступиш - всюди маєш,
Хоч не бачиш, а вживаєш.

Відповідь: повітря

Всі ці відгадки є частиною чого? (природи)

– З якими проблемами стикаються водойми й повітря?

– Про що вони попросили, якби говорили?

– До чого призводить недбалість людини?

– На дошці ви бачете фото забруднених річок і озер, повітря. Ви вже знаєте, що людина може як і шкодити, так і допомагати природі. Давайте подивимось на фото, які знаходяться поряд. Дані фото є результатом очищення.

–  А зараз спробуйте уявити себе мешканцями лісу. Це допоможе вам          упоратися з цікавими завданнями кросворду. А коли ми його розв’яжемо, то довідаємося про скарб – найдорожчий і найцінніший у світі.

 

      1. ш п а к      
    2. г о р о б е ц ь
  3. л и с и ц я      
    4. м у р а х и    
    5. п р о л і с о к
    6. в е д м і д ь  
7. к о н в а л і я    

 

1. Це весняний ранній птах. Називають його.. (шпак).

2. За вікном сніжок, піднялася віхола.

Та не страшно пташці, що сидить під стріхою.

(горобець).

3. Хитра кума сліди замела. (лисиця).

4. Вправні будівельники майструють дашок 3

соснових голок. (мурахи).

5. Я найперша квітка в гаю

Синім цвітом зацвітаю, (пролісок).

6. Влітку наїдається, взимку відсипається. (ведмідь).

7. Білі дзвіночки висять, гойдаються.

Як вони називаються? (конвалія).

 

– Яке слово отрималось?

– Природа

– Що ви можете ще розповісти про природу, адже ви сьогодні багато почули?

– Людина – частина природи! Шкодячи природі, людина вбиває себе.

– Від чого хворіє людина?

– А хто винен у її хворобах?



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.