|
|||||||
Бөлім: « Ғасырлық туынды»Стр 1 из 6Следующая ⇒ Күні: |
Сынып: 11 | ||||||
Бөлім: « Ғасырлық туынды» | |||||||
Сабақтың тақырыбы |
М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясының көркем тілі. | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 11.2.3.1 - шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау; 11.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді, қанатты сөздер, дәйексөздерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. | ||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар:«Абай жолы» роман-эпопеясын көркемдік ерекшелігіне талдайды, көркем шығармалардан алған үзінділерді қолданады; Көпшілігі: шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін анықтап, талдайды, көркем шығармалардан алған үзінділерді, қанатты сөздер, дәйексөздерді шығармашылық жұмыстарда қолданады; Кейбір оқушылар: шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді, көркем шығармалардан алған үзінділерді, қанатты сөздер, дәйексөздерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. | ||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Қолдану, талдау. | ||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика және терминология: атастыру,жазғытұрғы, ертоқым, нәшәндік, тілмаш, песір, болыс, автор стилі, сюжет, композиция. Менің ойымша.....Мен келісемін…Мен келіспеймін… Талқылау сұрақтары: | ||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих. ХХ ғасырдың басындағы қазақ өмірі, сол кезеңдегі тарихи әлеуметтік жағдаймен байланыстырылады. | ||||||
Құндылықтарға баулу | Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) | ||||||
Алдыңғы білім | Ғасырлық туынды | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
|
||||||
|