|
|||
Тема: Дієслова теперішнього часу. Визначення особи та числа дієслів теперішнього часу.До уроку допустили: __________ Дата проведення: Тема: Дієслова теперішнього часу. Визначення особи та числа дієслів теперішнього часу. Мета: закріпити знання учнів у розпізнаванні в усному і писемному мовленні дієслів теперішнього часу. Ознайомити школярів із змінюванням дієслів за особами і числами. Виробляти вміння розрізняти особу і число дієслова, розвивати мовленнєву компетентність, мислення, уміння аналізувати і робити висновок; виховувати почуття любові до української мови. Обладнання: комп’ютерний набір, таблиця «Дієслово. Теперішній час» Тип уроку: комбінований Хід уроку 1. Організація класу. Люблю я свій розум Увагу і пам'ять Працює мій мозок, І вчусь я старанно Сприймаю нове все, Я мислю логічно. Вчителя слово Здійснюю практично 2. Актуалізація опорних знань. Фронтальне опитування. - Яку дію можуть виражати дієслова? Наведіть приклади. (завершену і незавершену) - Прочитайте записані на дошці слова. Писати, малювати, стукати, ходити. - Яку дію означають ці слова (незавершену дію) Робота на індивідуальних картках. Прочитай текст. Підкресли дієслова, які означають незавершену дію, однією рискою, а ті, які означають завершену дію, - двома. Люди почали носити взуття кілька тисяч років тому. Спочатку просто обгортали ноги шматками шкіри тварин. Так захищали себе від холоду і поранень. Згодом почали шкіру зшивати і надавати форму ноги. А дехто плів постоли з лика. 3. За допомогою префіксів с- і з- утвори дієслова, що означають завершену дію. Шити- _________________, сипати- _______________ Кип’ятити-_____________, паяти- _________________ Берегти - ______________, тримати- _______________ Вправа-гра «Хто більше? » - Утворіть із записаних вище слів дієслова, що означають завершену дію
|
|||
|