Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Неде́ля по Рождестве́ Христо́ве.



На Бог Госпо́дь: тропа́рь пра́здника два́жды: Сла́ва, святы́х: И ны́не, пра́здника. По кафизмах седа́льны пра́здника и чтем во Ева́нгелии толковом, Неде́ля по Рождестве́ Христо́ве. Кано́н пра́здника 1-й со ирмосо́м на 6, ирмосы́ по два́жды, тропари на 4: и други́й кано́н пра́здника на 4: и святы́х на 4. Катава́сия, ирмосы́ обою кано́нов. По 3-й пе́сни, конда́к Богоро́дицы, глас 6: И́же пре́жде денни́цы:и и́кос его́, и седа́лен святы́х. Сла́ва, и ны́не, пра́здника, и чте́ние. По 6-й пе́сни конда́к святы́х:Весе́лия днесь:и и́кос. И чтем Пролог. На 9-й пе́сни, Честне́йшую: не поем, но поем припевы пра́здника. Свети́лен святы́х, два́жды. Сла́ва, и ны́не, пра́здника. На хва́литех стихи́ры пра́здника на 4, глас 4, самогла́сны. Сла́ва, святы́х, глас 8: Кровь и огнь: И ны́не, пра́здника, глас 2:Днесь Христо́с:Славосло́вие вели́кое. По трисвято́м тропа́рь святы́х. Сла́ва, и ны́не, пра́здника. Ектении́, и отпу́ст, и час 1-й, и конечный отпу́ст. На часех тропа́рь пра́здника. Сла́ва, святы́х, и ны́не, Богоро́дичен часов. По О́тче наш: конда́к Богоро́дицы:И́же пре́жде денни́цы:и святы́х конда́к, пременя́юще, глаго́лем.

На Литурги́и:

Блаже́нны от кано́на пра́здника песнь 3-я, на 4 и святы́х песнь 6-я, на 4. По входе тропа́рь пра́здника и святы́х.Сла́ва, конда́к святы́х. И ны́не, Богоро́дицы: И́же пре́жде денни́цы: Проки́мен, глас 3, песнь Богоро́дицы:Вели́чит душа́ Моя́ Го́спода:Стих:я́ко призре́ на смире́ние рабы́ Своея́: Други́й, святы́х, глас 4:Ди́вен Бог во святы́х Свои́х, Бог Изра́илев.Апо́стол ко Евре́ем, зача́ло 306. Други́й Апо́стол святы́х, к Гала́том, зача́ло 200. Аллилу́ия, Богоро́дицы, глас 8:Воскреснй, Го́споди, в поко́й Твой:Стих:Помяни́, Го́споди, Дави́да:Ева́нгелие же еди́но Богоро́дицы, и святы́х, от Матфе́я, зача́ло 4. Прича́стен:Избавле́ние посла́ Госпо́дь лю́дем Свои́м: Други́й:Ра́дуйтеся.

Суббо́та по Рождестве́ Христо́ве:

На Литурги́и:

Проки́мен, глас 4:Помяну и́мя Твое́/ во вся́ком ро́де и ро́де.Стих:Слы́ши, Дщи, и виждь: Апо́стол к Тимофею, зача́ло 288. Аллилу́ия, глас 8:Воскресни́, Го́споди, в поко́й Твой: Ева́нгелие от Матфе́я, зача́ло 46. Прича́стен:Ча́шу спасе́ния прии́му:

Неде́ля по Рождестве́ Христо́ве.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.