Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





НА ЛИТУРГИ́И. Ину слу́жбу на Собо́р Пресвяты́я Богоро́дицы зри ниже́ уста́ва.. Не соверша́ем па́мяти святы́х Богооте́ц во гряду́щую неде́лю, занеже нача́ло прия́ти январю месяцу и



НА ЛИТУРГИ́И

Блаже́нны от кано́нов пра́здника, пе́сни 3-я и 6-я. По входе:Спаси́ ны, Сы́не Бо́жий, рожде́йся от Де́вы, пою́щия Ти: аллилу́ия.Си́це поем и до отдания пра́здника. Тропа́рь пра́здника:Рождество́ Твое́, Христе́ Бо́же наш:Сла́ва, и ны́не, конда́к:И́же пре́жде денни́цы: Та́же трисвято́е. Проки́мен, глас 3, песнь Богоро́дицы:Вели́чит душа́ Моя́ Го́спода, / и возра́довася дух Мой о Бо́зе, Спа́се Мое́м. Стих: Я́ко призре́ на смире́ние рабы́ Своея́: се бо от ны́не ублажа́т Мя вси ро́ди. Апо́стол к Евре́ем, зача́ло 306. Аллилуиа, глас 8: Воскресни́, Го́споди, в поко́й Твой, Ты и киво́т святы́ни Твоея́. Стих: Кля́тся Госпо́дь Дави́ду и́стиною, и не отве́ржется ея́Ева́нгелие от Матфе́я, зача́ло 4. Прича́стен:Избавле́ние посла́ Госпо́дь лю́дем Свои́м.

Ину слу́жбу на Собо́р Пресвяты́я Богоро́дицы зри ниже́ уста́ва.

Подоба́ет ве́дати, я́ко а́ще случи́тся Рождество́ Христо́во в неде́лю:

Не соверша́ем па́мяти святы́х Богооте́ц во гряду́щую неде́лю, занеже нача́ло прия́ти январю месяцу и пра́здник Христо́ва Рождества́ уже́ отдается; но соверша́ем сию́ неде́лю в 26 декабря́ месяца, наутрие пра́здника, в понеде́льник, поем же си́це.

В неде́лю ве́чера, на Го́споди, воззва́х: стихи́ры на 6: пра́здника 3, глас 2:Прииди́те, возра́дуемся Го́сподеви:и святы́х 3, глас 1, Подо́бен: Небе́сных чино́в:Богоотца́ вси:Сла́ва, святы́х, глас 6:Па́мять соверша́ем:И ны́не, пра́здника, глас то́йже:Сла́ва в Вы́шних: Вход. Проки́мен вели́кий, глас 7:Кто Бог велий:со стихи его́ и ектении. На стихо́вне стихи́ры пра́здника самогла́сны 3, глас 8, с припевы их. Сла́ва, глас 6:Свяще́нных па́мять:И ны́не, пра́здника. Тропа́рь святы́х, глас 2:Благовеству́й, Ио́сифе:Сла́ва, и ны́не, пра́здника. На пове́черии по трисвято́м конда́к Богоотцев: Сла́ва, и ны́не, Богоро́дицы:И́же пре́жде денни́цы:

На у́трени.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.