Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Організація класу. Актуалізація опорних знань учнів.. Повідомлення теми і мети уроку.



 

Тема: Василь Сухомлинський «Зламана яблунька».

Мета: розвивати навички читання, вчити читати виразно, правильно, швидко; виховувати бережне ставлення до природи.

                                                         ХІД УРОКУ

1. Організація класу

2. Актуалізація опорних знань учнів.

Коли це, діти, буває,

Що сонечко сяє,

Струмочки біжать,

Пташки дзеленчать?

Хмариночка плаче і поле сміється?

Тане сніжок, оживає лужок,

День прибуває. Коли це буває?

  3. Повідомлення теми і мети уроку.

Ми згадаемо оповіданняВ.Сухомлинського .

 

2. Гра «Подаруй весні словечко»

Природа навесні оживає, пробуджується від довгого зимового сну.

- Яким лагідним словом ви її зустрінете?

- Тепла, сонячна, радісна, добра, весела, красива, пахуча, барвиста, життєрадісна.

3. Чистомовки:

-А зараз ми потренуємо наш мовний апарат.

Сна-сна-сна

Вже прийшла весна.

Се-се-се

Вона тепло несе.

Че-че-че

Скрізь вода тече.

Шки-шки-шки

Прилетіли вже пташки.

Сім-сім-сім

Стало весело усім.

 

 


         4. Робота над оповіданням В. Сухомлинського «Зламана яблунька»
- Сьогодні на уроці ми згадаемо оповідання Василя Сухомлинського «Зламана яблунька»
1. Перевірка сприймання.
- Коли відбувалися описані події?
- Які дерева зростали у шкільному саду?

 - Чому зламалася яблунька?
1) Словникова робота.
● Послизнувся — подскользнулся;
● докоряла — упрекала;
● мовчазний — молчаливый.

   5.  Вибіркове читання.
- Чи навмисно Мишко зламав деревце?
- Чому вчителька докоряла хлопчикові?
- Як вплинув цей випадок на Михайлика?
- Чи загинуло деревце?

 

     6. Підсумок уроку

- Завершуючи наш урок,подякуємо весні.

Дякуємо тобі, Весно,

Що ти тепло принесла,

Все живе від сну зимового ти збудила

й стільки он чудес наробила.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.