|
|||
Навчання і відпочинок. Тип уроку: Урок-тренінг. І. Вступна частина.. ІІ. Основна частина.Навчання і відпочинок Мета: – поглибити знання про відпочинок, його значення для здоров’я людини; – ознайомити учнів з деякими правилами безпечної поведінки під час відпочинку; – закріпити знання про значення активного відпочинку для здоров’я людини; – розвивати культуру здорового способу життя; – виховувати обережність, відповідальність, прагнення активно рухатися. Обладнання:сонечко, малюнки, папір, маркери. Тип уроку: Урок-тренінг Хід уроку І. Вступна частина. 1. Привітання. Вправа ‘Обіймушки’. Діти стають в коло: Доброго ранку, Щедрого дня. Сонечко радо, Всіх вас віта! 2. Вправа ‘Клубочок’. Діти називають своє ім’я та те, що найбільше люблять робити впродовж дня, передаючи клубок ниток з рук в руки. 3. Зворотний зв’язок. ‘На попередньому уроці я зрозумів...’ 4. Очікування. Діти записують свої очікування на стрічках, вирізаних у формі промінців, і прикріплюють їх навколо малюнка сонечка. Наприкінці тренінгу сонечко посміхнеться або буде засмучене. ІІ. Основна частина. 1. Вправа «Закінчи казку». Колись до маленької дитини підійшов Чарівник і сказав:»Це тобі клубок ниток, в якому нитка твого життя. Якщо швидко розмотуватимеш клубок, життя твоє пройде швидко, якщо повільно, воно буде йти повільно». Дитина взяла і руки клубок і … - Що було далі? - Як вчинила дитина? Придумай закінчення до цієї казки.(Відповіді дітей) - Варіанти дуже цікаві, ви правильно зрозуміли, що час – це безцінний дар, і його треба берегти. А це означає, що потрібно правильно використовувати час, не витрачати часу даремно, щоб багато встигнути в своєму житті. - Протягом дня ми робимо дуже багато різних справ. Як встигнути все зробити? Висновок: - Правильно організовувати своє життя, свої справи. 2. Вправа ‘Бліц - опитування’. - Як часто ви втомлюєтесь? - Як ви найчастіше відпочиваєте? - Праця – джерело здоров’я. Праця буває фізичною і розумовою. Кожен має свою справу. Яку б роботу не виконувала людина, вона не може обійтися без відпочинок., адже тоді стає неуважною, дратівливою, робить багат опомилок. Якщо не відпочивати, можна навіть захворіти. Працю потрібно чергувати з відпочинком. Будь-яка робота не буде втомливою, якщо її виконувати у певній послідовності, чергуючи працю з відпочинком. Найкорисніші для здоров’я види відпочинку – особисті захоплення людей, їхнє хоббі – музика, ліплення, живопис, спорт та інше. 3. Робота в групах. Учні об’єднуються в групи за словами: праця, відпочинок. 1 група – Як ви відпочиваєте після школи. 2 група – Як ви відпочиваєте у вихідний день. 3. Руханка. А)Гра «Комарики»
|
|||
|