Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Та́же, Досто́йно е́сть: И покло́н. Ектениа́ ма́лая, и свети́лен, и псалмы́ обы́чны.



Та́ же, Досто́ йно е́ сть: И покло́ н. Ектениа́ ма́ лая, и свети́ лен, и псалмы́ обы́ чны.

На стихо́ вне стихи́ ры апо́ стольски. Гла́ с 1:

Апо́ столи сла́ внии, просвети́ вше вселе́ нную, при́ сно Бо́ га моли́ те, спасти́ ся душа́ м на́ шым.

Сти́ х: Испо́ лнихомся зау́ тра ми́ лости Твоея́ Го́ споди, и возра́ довахомся, и возвесели́ хомся, во вся́ дни́ на́ шя возвесели́ хомся, за дни́, в ня́ же смири́ л ны́ еси́, ле́ та, в ня́ же ви́ дехом зла́ я. И при́ зри на рабы́ Твоя́, и на дела́ Твоя́, и наста́ ви сы́ ны и́ х.

Петра́ и Па́ вла согла́ сно похва́ лим: Луку́, Матфе́ а, Ма́ рка, Иоа́ нна, Андре́ а, Фому́, Варфоломе́ а, Си́ мона Канани́ та, Иа́ кова и Фили́ ппа, и ве́ сь ли́ к учени́ ческий досто́ йно да восхва́ лим.

Сти́ х: И бу́ ди све́ тлость Го́ спода Бо́ га на́ шего на на́ с, и дела́ ру́ к на́ ших испра́ ви на на́ с, и де́ ло ру́ к на́ ших испра́ ви.

Му́ ченичен: Весели́ теся му́ ченицы о Го́ споде, я́ ко по́ двигом до́ брым подвиза́ стеся: проти́ вистеся царе́ м, и мучи́ телей победи́ сте: огня́ и меча́ не устраши́ стеся, и звере́ й ди́ виих снеда́ ющих телеса́ ва́ ша: Христу́ со А́ нгелы пе́ снь возсыла́ юще, с небесе́ венцы́ прия́ сте: проси́ те дарова́ ти ми́ ру ми́ р, и душа́ м на́ шым ве́ лию ми́ лость.

Сла́ ва, и ны́ не, Богоро́ дичен: Ра́ дуйся Богоро́ дице Де́ во, ра́ дуйся похвало́ всея́ вселе́ нныя, ра́ дуйся Пречи́ стая Ма́ ти Бо́ жия благослове́ нная.

Та́ же, Бла́ го е́ сть испове́ датися Го́ сподеви: Трисвято́ е и по О́ тче на́ ш: тропа́ рь. Посе́ м ектениа́, и отпу́ ст. Та́ же ча́ с пе́ рвый, и псалмы́ обы́ чныя, и коне́ чный отпу́ ст.

В четверто́ к блаже́ нны. Гла́ с 1:

Сти́ х: Во Ца́ рствии Твое́ м помяни́ нас, Го́ споди, / егда́ прии́ деши, во Ца́ рствии Твое́ м.

на 12:

Сти́ х: Блаже́ ни ни́ щии ду́ хом, / я́ ко тех есть Ца́ рство Небе́ сное.

Сти́ х: Блаже́ ни пла́ чущии, / я́ ко ти́ и уте́ шатся.

на 10:

Сти́ х: Блаже́ ни кро́ тции, / я́ ко ти́ и насле́ дят зе́ млю.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.