Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Хід уроку. І. Організація учнів до уроку.. ІІ. Відтворення раніше засвоєних знань.. ІІІ. Підготовка до ознайомлення з новою буквою.



 

Тема. Звуки [б], [б’], позначення їх буквами «Б», «б».

Мета. Ознайомити дітей з новою буквою «бе», її звуковим значенням; удосконалювати вміння учнів записувати звукову модель слова; формувати навичку літературної вимови дзвінких приголосних у складах і словах різної структури, вміння читати склади і слова з вивченою буквою; розвивати в дітей фонетичний слух, уміння аналізувати і порівнювати, збагачувати словниковий запас; виховувати бажання читати.

Обладнання: променевидна таблиця, предметні малюнки, дидактичний матеріал до гри «Дід-Буквоїд».

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

- Стали всі рівненько.

Доброго ранку всім, малята,

Любі хлопчики й дівчата!

Ви за парти всі сідайте,

Ручки гарно поскладайте

Щоб не було в нас мороки,

Ми приступимо до уроку!

ІІ. Відтворення раніше засвоєних знань.

1. Називаю слова, а діти кажуть, яку позицію в них займають звуки [дз], [дз’]

Родзинки, дзвінок, кукурудза, дзеркало. Відкрийте букварик на с. 9 і 8 та прочитайте слова у колонках. Читаємо ланцюжком.

2. Звуко-складовий аналіз та моделювання слова «дзвінок»

ІІІ. Підготовка до ознайомлення з новою буквою.

1. Виділення звуків [б], [б‘] із скоромовки.

Бив баран у барабан,

А бобер – у бубон.

Натомилися вони –

Більше бить не будуть.

- Який звук найчастіше вживається у скоромовці?

- Які слова з ним запам’ятали?

2. Артикуляція звуків [б], [б’], віднесення їх до приголосних

При вимові звуків [б], [б’] губи стиснуті, дещо витягнуті вперед, ротова порожнина закрита: струмінь видихуваного повітря прориває перешкоду. Це приголосний, який вимовляється дзвінко. Під керівництвом учителя з’ясовують, що звук може вимовлятися пом’якшено (білка, білизна, білити,

3. Гра «Додай звук»

 Виріс в лісі білий гри…(б) – А Петро хворий на гри…(п).

 У собаки гострий зу…(б) – На обід в нас буде су…(п).

 У ставку багато жа…(б) – В кошеняти скільки ла…(п).

4. Визначення місця виучуваного звука у словах: буряк, драбина, гриб, булка, дуб.

5. Запис звукових моделей слів-відгадок.

Ой, яка ж вона гарненька,

Пишнохвоста і руденька.

Не звірятко – просто диво,

Невгамовне, пустотливе.

Вгору, вниз, на гілку з гілки.

Хто це буде, діти? (Білка)

Є голова, та немає волосся,

Є очі, та немає брів,

Є крила, та не літає,

У холоді не мерзне,

Спеки не боїться. (Риба)

6. Фізкультхвилинка

Стали струнко, мов солдати,

Щоби не хотілось спати.

Руки вгору підняли,

Опустили й потрясли.

Наші ніженьки замліли,

Тож на раз, два, три – присіли.

Потім всі швиденько встали

І разом закрокували.

Навкруг себе покрутились

І за парти всі вмостились.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.