Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Канон Пресвятой Богородице пред иконой «Млекопитательница»



Канон Пресвятой Богородице пред иконой «Млекопитательница»

Песнь 1

Ирмос: Воду прошед, яко сушу, и египетскаго зла избежав, израильтянин вопияше: Избавителю и Богу нашему поим.

Водою молитв Твоих, Дево, ороси нас к плодоносию духовному и воспламени хладное наше сердце Божественною любовию, да Тебе, Млекопитательнице Питателя нашего, пение хвалебное воспоим достойно, Чистая.

Воды страстных помышлений обуревают нас, Госпоже Всеблагая, но инаго пристанища ко спасению не имамы, токмо Тебе, Всенепорочная, млекопитавшая Спаса душ наших и от иконы Твоеясвятыя всем дарующая утешение.

Воду непостоянную житейских треволнений прейти безбедно помози нам, Чистая, и от лютых недугов исцеление нам подаждь, Млекопитательнице Святая, и покажи причастники нас быти наследия Небеснаго, Богоневестная.

Воды целебныя источает нам икона Твоя всечестная, Богородице Дево, и страсти многоразличныя исцеляет, и помощь в бедах верным от Тебе подает, да славим чудеса Твоя и поем Тя, благих виновную, воплотившую и доившую Богомладенца Иисуса.

Песнь 3

Ирмос: Небеснаго круга Верхотворче, Господи, и Церкве Зиждителю, Ты мене утверди в любви Твоей, желаний краю, верных утверждение, ЕдинеЧеловеколюбче.

Небесных радование и земных упование еси, Богородице Дево, светлая палато Царя царей, млекопитавшая Его от сосцу Твоею. Того убо моли прилежно с великим Предтечею Иоанном и чудотворцем Николаем спасти и просветити души наша, Едина Всеблагословенная.

Небес превышшая, и землю рождеством Твоим освятившая, и млекопитавшая Зиждителя Твоего, БогоневестоМарие, иконою сладкаго подобия Твоего нас утешаеши и недужным исцеление подаеши, Едина Пречистая.

Небесная Царице, Всемилостивая Владычице, нетленно родившая и доившая святых Святейшее Слово, кую достойную похвалу принесем Ти, недостойнии, аще не Сама Ты научиши нас неосужденнославитиТя и пети Твоя чудеса, Едина Всеблаженная.

Небесное ангельское славословие слышиши, Госпоже, в Сионе Горнем, отонудуже нас, дольних, матерним Твоим оком назираеши и выну молиши за нас Сына Твоего и Бога, да вечнаго избегнем осуждения, Едина Пренепорочная.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.