|
|||||||||||||||
Пән: қазақ әдебиетіСтр 1 из 3Следующая ⇒
Пән: қазақ әдебиеті | Мектеп:
| ||||||||||||||
Күні: | Мұғалім: | ||||||||||||||
Сынып: | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Мұқағали Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасының идеялық мазмұны | ||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.1.1.1 Әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; | ||||||||||||||
Сабақ мақсаты: | Барлығы:Шығарманы түсініп оқып, мазмұнын айту. Басым бөлігі: әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан талдау, шығарманы толық талдау. Кейбірі: Мұқағали Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасының идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; | ||||||||||||||
Бағалау критерийі | · әдеби шығарманың идеясын анықтайды; · идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан аша алады; | ||||||||||||||
Құндылықтарды игерту: | Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) | ||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: | Биология, география, музыка | ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар: | Пән лексикасы және терминология: Сюжет, эпизод, жазушы шеберлігі, аққу, қасірет, қасиет, бақ пен сор. | ||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы | І. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал орнату. «
Автор бейнесін ашатын сөздерді теріп жазады, түсінік береді.
Дескриптор: · Автор бейнесін ашатын сөздерді теріп жазады; · түсінік береді. ҚБ | Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. | ҚБ «Одағайлар» әдісі Оооооо! – тамаша жауап; Оййййй! – төмен жауап | 8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы | |||||||||||
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
|
||||||||||||||
|