Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Корекційно - розвиваюче заняття



Корекційно - розвиваюче заняття

Тема: « Що із чого?»

Мета:

· навчити розрізняти та запам’ятовувати різні звукові елементи, мовні конструкції; прислухатися до мовного потоку; вчити опановувати діалогічне мовлення в умовах ігрового спілкування; усувати прояви недорозвинення лексичної та граматичної систем; закріплювати правильну артикуляцію звуку [ж]; закріплювати навички відтворення правильної артикуляції звука у сполученні з голосними; вдосконалювати усне мовлення на матеріалі теми  «Що із чого?»; тренувати у чіткій вимові; збагачувати світогляд дітей; сприяти свідомому засвоєнню матеріалу; стимулювати інтерес до власної мови і мови оточуючих; поширити знання вихованців про різноманітність продуктів харчування.

· розвивати дрібну та загальну моторику, плавність рухів рук; артикуляційну моторику; слухове сприйняття; зорову, слухову пам'ять, увагу; творчу уяву, почуття та емоції; уміння свідомо виконувати практичні завдання;

· виховувати зосередженість; інтерес до спільних дій з однолітками; звукову культуру мовлення; самостійність; організованість; дисциплінованість; охайність; відповідальність; прагнення берегти своє здоров’я, як найдорожчий скарб, вести здоровий спосіб життя.

 

 

Хід заняття

I. Організаційна частина

Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо заняття!

II. Основна частина

1. Актуалізація опорних знань вихованців

- Що зображено на дошці?

- Як це можна назвати одним словом?

- І сьогодні ми продовжимо розмовляти про продукти харчування, тобто про їжу. А також поговоримо про те, з чого вони зроблені. Але спочатку, аби налаштуватись на роботу давайте з вами трішки розважимось і піднімемо собі настрій.

2. Емоційно-психологічний настрій. Релаксація.

«У лісі світило сонечко, і всі дерева потягнули до нього свої гілочки. Високо-високо тягнули, аби кожен листочок зігрівся (Діти піднімаються навшпиньки, високо піднімають руки, перебирають пальцями). Але раптом подув сильний вітер і почав розгойдувати дерева у різні сторони. Але міцно тримаються коріннями дерева, і тільки розгойдуються ( діти присідають, високо піднімають руки, перебирають пальцями). Вітер приніс дощові хмари, і дерева відчули перші ніжні краплі дощу (літи легкими рухами пальців торкаються спини учня, який стоїть попереду). Дощик стукає все гучніше та гучніше. Дерева стали жаліти один одного, захищаючи від сильних ударів дощу своїми вітами ( діти проводять долонями по спинах своїх товаришів). Але раптом знову з’явилось сонечко. Дерева зраділи, скинули зі свого листя зайві крапельки. Дерева відчули всередині себе свіжість та радість до життя.

- Молодці! Поки ми всі гарно виконували це завдання.

3. Розвиток дрібної моторики

1) Пальчикова зарядка «Сонні пальчики»

(розгинаємо пальчики)

Оцей пальчик хоче спати,

А оцей почав засинати,

Оцей пальчик задрімав,

Ну а цей вже міцно спав.

Тихо, тихо, не шуміть,

Пальчиків не розбудіть!

(загинаємо пальчики)

Цей ось пальчик спочивав,

Цей ось пальчик задрімав,

Цей ось пальчик в ліжко ліг,

Цей ось пальчик, раптом –

Плиг!

Тихше, пальчику, не стрибай,

Братикам поспати дай.

Вста-ли паль-чи-ки!

Ура-а-а!!!

В школу йти пора.

2) Пальчикова гра «Що робив?»

Пальчик, пальчик, що робив?

З цим братиком у ліс ходив,

З цим братиком я борщ варив,

З цим братиком я кашу їв,

З цим братиком виводив спів.

4. Активна гімнастика артикуляційного апарату, дихальні вправи

Зарядку зробимо старанно,

Стане язичок слухняним!



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.