Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Бағалау парақшасымен таныстыру



Бағалау парақшасымен таныстыру

 

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

«Аялы алақан»

Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.

Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын ұстайды)

Жинақтау Мұғалімнің мадақтауы Суреттер
Жаңа білім 10 минут  

Білу және түсіну

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

«Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі

Берілген жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сыныптан өз еркімен бір оқушы Көшбасшы ретінде өзін ұсынады. Көшбасшының қалауынша мәтінмен жұмыс жүргізу.

Өткенді қайталау                                           Оқушылар бір-бірін бағалайды Оқулық Суреттер  
Сергіту сәті 2 минут

Сергіту сәті "Күміс құмған-ай"

Оқушылар би билеп сергіп қалады.    
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут

Синтез

"Таңда да таста" әдісі

  "Таңда да таста" әдісі    
 

Қолдану

Дәптермен жұмыс.

Талдау

«Кім жүйрік» Мәселе есеп              кері есеп құрастырады.

а) 1 сыныпта – 50 оқушы                       1 сыныпта – 50 оқушы 

2 сыныпта – ?, 20 оқушы кем               2 сыныпта – 30 оқушы ?

Ш : 50 – 20 = 30 (оқушы)                   Ш : 50 + 30 = 80 (оқушы)

Жауабы: 2 сыныпта 30 оқушы бар. Ж: 2 сыныпта 30 оқушы бар

     
Бағалау   5 минут     Кері байланыс 3 минут

«Жетістік» баспалдағы.

Кері байланыс парағы. «Жетістік» баспалдағы.    
                 

 

Тақырып: Екі таңбалы сандардың ондық құрамы.

 

Мектеп: Астана қаласы Әлкей Марғұлан атындағы №40 орта мектеп 

Пәні: математика

 

 

 Күні: 05.09.18

Мұғалімнің аты-жөні:

СЫНЫП: 2 «__»

 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

2.1.1.1 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну.100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау,натурал сандар қатарындағы орнын анықтау.

2.1.1.2 екі таңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыру

2.1.1.3 *екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау,разрядтық қосылғыштарға жіктеу;

Сабақ мақсаттары:

Табыс критерийлері:

Барлық оқушылар:

 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсінеді.100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау,натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

 

 

ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін ажыратады

 

екі таңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады.

Кейбір оқушылар:

 Тапсырманы дұрыс орындайды. Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтайды, разрядтық қосылғыштарға жіктейді.

Тілдік мақсаттар/ зерттеу дағдылары

Тыңдалым/ есептерді түсіну. Құрастыру, шешім қабылдау, бақылау, зерттеу

Айтылым

Жазылым

Оқылым

 Қосу мен азайтудың компонеттерін ажыратып айта алады

Сандар құрамын тыңдау.

Қосу мен азайтуға арналған теңдеулерді құрастырып жаза аламын.

Санның моделін құраймын.

Өрнектерді математикалық тілде оқи алады.

Есептер шығару.

Ережені оқу.

Құндылықтарды дарыту                

      (Мәңгілік ел)

5. Мәңгілік Ел, бұл - Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

Алдыңғы білім

(осы тақырып бойынша оқушылар нені біледі?)

0-100 аралығындағы сандарды атап, санның «көршілес» сандарын жазады.

 

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері   (Сыныпты қадағалау)

Сынып бөлмесінің оқушылардың өміріне қауіпсіз екендігін қадағалау

Сабақтың барысы

Уақыт (минут, секунд)

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқушыдағы ойлау дағдылары

Қалыптастырушы бағалау Ресурстар
2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды сабаққа жұмылдыру

(сабақтың мақсатын хабарлау)

Өлең жолдарын айтады.

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып, білім аламыз.

Жинақтау

Мұғалімнің мадақтауы Суреттер
10 мин.

                                    

Сандарды санату, ондықтармен бірліктер.

Екі таңбалы сандардың ондықтары мен бірліктер құрамын анықтайды

Дескриптор:

- нөмірлерді өсу және кему ретімен атайды.

- екі таңбалы сандар ондықтар және бірліктер разрядынан тұратынын біледі.

- Екі таңбалы сандардың ондықтары мен бірліктер құрамын анықтайды

 

Есте сақтайды, жинақтайды.

Оқушылар бір-бірін бағалайды Оқулық Санау таяқшалары  
10 мин.

Дәптермен жұмыс

№2 сандарды жаз.

7 онд. 6 бірл.

8 онд. 1 бірл.

10 онд. 0 бірл.

4 онд. 7 бірл.

76, 81, 100, 47  

Дескриптор:

Оқушылар екі таңбалы сандарды оқиды, жазады жəне салыстырады,  

Ойлау, есептеу

Оқушылар бір-бірін бағалайды (мадақтау) дәптер
2 мин.

Сергіту сәті музыкалық әуенмен

Қимылдарды музыканың ырғағымен қарап, қайталап жасайды.

көңіл-күйі көтеріледі, бойын сергітеді

Оқушылар бір-бірін бағалайды Интерактивті тақта
5 мин.

№3 бір таңбалы және екі таңбалы сандарды ажыратып жазу.

15 51 7 70 2 13  

1 9 10  99

№4 сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысымен ауыстыр.

57 = 50+7                        

36 = 30+6                    

28 = 20+8 

 

 

 бір таңбалы және екі таңбалы сандарды ажыратып жазады.

Дескриптор:

· екі таңбалы сандарды оқу, жазу жəне салыстырады.

· натурал сандар тізбегінде санның орнын анықтайды,

100 көлемінде сандардың əртүрлі моделдерін ұсынады, сандарды моделдерінің көмегімен салыстырады.

Қолдану,

жинақтау,

бағалау

Мұғалімнің бағалауы (мадақтау) Дәптер Санау таяқшалары
8 мин

Қолдану

Дәптермен жұмыс.                               №5 

І күні – 10 оқушы

ІІ күні – 9 оқушы

ІІІ күні- ?, сонша оқушы 

Шешуі: 10+9 = 19

Жауабы: ІІІ күні 19 оқушы келді.

 

 

Берілген есеп бойынша шартын құрастырады, шешуін, жауабын табады.

Дескриптор:

Берілген есеп бойынша шартын  құрастырды.

шешуін, жауабын ажыратады.

 

Талдау,жинақтау,бағалау

Мұғалімнің бағалауы (мадақтау) оқулық
3 мин.

Кері байланыс

«бағдаршам көздері».

 

 Екі ұнаған нәрсесін айтады.

Бір қиын тапсырманы айтады.

Анализ,синтез

Мұғалімнің бағалауы (мадақтау) Бағдаршам көздері
                 

 

Тақырып: Екі таңбалы сандардың ондық құрамы.

 

Мектеп: Астана қаласы Әлкей Марғұлан атындағы №40 орта мектеп 

Пәні: математика

 

 

 Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

СЫНЫП: 2 «__»

 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

2.1.1.1 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну.100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау,натурал сандар қатарындағы орнын анықтау.

2.1.1.2 екі таңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыру

2.1.1.3 *екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау,разрядтық қосылғыштарға жіктеу;

Сабақ мақсаттары:

Табыс критерийлері:

Барлық оқушылар:

 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсінеді.100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау,натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

 

 

ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін ажыратады

 

екі таңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады.

Кейбір оқушылар:

 Тапсырманы дұрыс орындайды. Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтайды, разрядтық қосылғыштарға жіктейді.

Тілдік мақсаттар/ зерттеу дағдылары

Тыңдалым/ есептерді түсіну. Құрастыру, шешім қабылдау, бақылау, зерттеу

Айтылым

Жазылым

Оқылым

 Қосу мен азайтудың компонеттерін ажыратып айта алады

Сандар құрамын тыңдау.

Қосу мен азайтуға арналған теңдеулерді құрастырып жаза аламын.

Санның моделін құраймын.

Өрнектерді математикалық тілде оқи алады.

Есептер шығару.

Ережені оқу.

Құндылықтарды дарыту                

      (Мәңгілік ел)

5. Мәңгілік Ел, бұл - Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

Алдыңғы білім

(осы тақырып бойынша оқушылар нені біледі?)

0-100 аралығындағы сандарды атап, санның «көршілес» сандарын жазады.

 

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері   (Сыныпты қадағалау)

Сынып бөлмесінің оқушылардың өміріне қауіпсіз екендігін қадағалау

Сабақтың барысы

Уақыт (минут, секунд)

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқушыдағы ойлау дағдылары

Қалыптастырушы бағалау Ресурстар
2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды сабаққа жұмылдыру

(сабақтың мақсатын хабарлау)

Өлең жолдарын айтады.

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып, білім аламыз.

Жинақтау

Мұғалімнің мадақтауы Суреттер
10 мин.

                                    

Сандарды санату, ондықтармен бірліктер.

Екі таңбалы сандардың ондықтары мен бірліктер құрамын анықтайды

Дескриптор:

- нөмірлерді өсу және кему ретімен атайды.

- екі таңбалы сандар ондықтар және бірліктер разрядынан тұратынын біледі.

- Екі таңбалы сандардың ондықтары мен бірліктер құрамын анықтайды

 

Есте сақтайды, жинақтайды.

Оқушылар бір-бірін бағалайды Оқулық Санау таяқшалары  
10 мин.

Дәптермен жұмыс

№2 сандарды жаз.

7 онд. 6 бірл.

8 онд. 1 бірл.

10 онд. 0 бірл.

4 онд. 7 бірл.

76, 81, 100, 47  

Дескриптор:

Оқушылар екі таңбалы сандарды оқиды, жазады жəне салыстырады,  

Ойлау, есептеу

Оқушылар бір-бірін бағалайды (мадақтау) дәптер
2 мин.

Сергіту сәті музыкалық әуенмен

Қимылдарды музыканың ырғағымен қарап, қайталап жасайды.

көңіл-күйі көтеріледі, бойын сергітеді

Оқушылар бір-бірін бағалайды Интерактивті тақта
5 мин.

№3 бір таңбалы және екі таңбалы сандарды ажыратып жазу.

15 51 7 70 2 13  

1 9 10  99

№4 сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысымен ауыстыр.

57 = 50+7                        

36 = 30+6                    

28 = 20+8 

 

 

 бір таңбалы және екі таңбалы сандарды ажыратып жазады.

Дескриптор:

· екі таңбалы сандарды оқу, жазу жəне салыстырады.

· натурал сандар тізбегінде санның орнын анықтайды,

100 көлемінде сандардың əртүрлі моделдерін ұсынады, сандарды моделдерінің көмегімен салыстырады.

Қолдану,

жинақтау,

бағалау

Мұғалімнің бағалауы (мадақтау) Дәптер Санау таяқшалары
8 мин

Қолдану

Дәптермен жұмыс.                               №5 

І күні – 10 оқушы

ІІ күні – 9 оқушы

ІІІ күні- ?, сонша оқушы 

Шешуі: 10+9 = 19

Жауабы: ІІІ күні 19 оқушы келді.

 

 

Берілген есеп бойынша шартын құрастырады, шешуін, жауабын табады.

Дескриптор:

Берілген есеп бойынша шартын  құрастырды.

шешуін, жауабын ажыратады.

 

Талдау,жинақтау,бағалау

Мұғалімнің бағалауы (мадақтау) оқулық
3 мин.

Кері байланыс

«бағдаршам көздері».

 

 Екі ұнаған нәрсесін айтады.

Бір қиын тапсырманы айтады.

Анализ,синтез

Мұғалімнің бағалауы (мадақтау) Бағдаршам көздері
                 

 

 

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Тақырып: Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамы.

Өзіңді тексер!

 

Мектеп: Астана қаласы Әлкей Марғұлан атындағы №40 орта мектеп 

Пәні: математика

 

 

 Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

СЫНЫП: 2 «__»

 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

2.1.1.2 екі таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

2.1.1.3 **екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау,

разрядтық қосылғыштарға жіктеу

Сабақ мақсаттары:

Табыс критерийлері:

Барлық оқушылар:

 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсінеді.100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау,натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

 

 

ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін ажыратады

 

екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтайды,

разрядтық қосылғыштарға жіктейді.

Кейбір оқушылар:

 Тапсырманы дұрыс орындайды. Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құрады, разрядтық кестені пайдаланады.

Тілдік мақсаттар/ зерттеу дағдылары

Тыңдалым/ есептерді түсіну. Құрастыру, шешім қабылдау, бақылау, зерттеу

Айтылым

Жазылым

Оқылым

 Қосу мен азайтудың компонеттерін ажыратып айта алады

Сандар құрамын тыңдау.

Қосу мен азайтуға арналған теңдеулерді құрастырып жаза аламын.

Санның моделін құраймын.

Өрнектерді математикалық тілде оқи алады.

Есептер шығару.

Ережені оқу.

Құндылықтарды дарыту                

      (Мәңгілік ел)

5. Мәңгілік Ел, бұл - Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, қазақ тілі.

Алдыңғы білім

(осы тақырып бойынша оқушылар нені біледі?)

0-100 аралығындағы сандарды атап, санның «көршілес» сандарын жазады.

 

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері   (Сыныпты қадағалау)

Сынып бөлмесінің оқушылардың өміріне қауіпсіз екендігін қадағалау

Сабақтың барысы

Уақыт (минут, секунд)

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқушыдағы ойлау дағдылары

Қалыптастырушы бағалау Ресурстар 2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды сабаққа жұмылдыру

(сабақтың мақсатын хабарлау)

Өлең жолдарын айтады.

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып, білім аламыз.

Жинақтау

Мұғалімнің мадақтауы Суреттер 10 мин.

                                    

Екі таңбалы сандар қалай құралған?

Мына жазулар нені білдіреді?

 

Екі таңбалы сандардың ондықтары мен бірліктер құрамын анықтайды

Дескриптор:

- нөмірлерді өсу және кему ретімен атайды.

- екі таңбалы сандар ондықтар және бірліктер разрядынан тұратынын біледі.

- Екі таңбалы сандардың ондықтары мен бірліктер құрамын анықтайды

 

Есте сақтайды, жинақтайды.

Оқушылар бір-бірін бағалайды Оқулық Санау таяқшалары   10 мин.

Есіңе сақта!

Есептеу үлгіісіне қара.

28,39,54 сандарын разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жікте.

 

Сандарын разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жіктейді.

28= 20+8

39= 30+9

54= 50+4

Дескриптор:

Оқушылар екі таңбалы сандарды оқиды, разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жіктейді.

Ойлау, есептеу

Оқушылар бір-бірін бағалайды (мадақтау) дәптер 2 мин.

Сергіту сәті музыкалық әуенмен

Қимылдарды музыканың ырғағымен қарап, қайталап жасайды.

көңіл-күйі көтеріледі, бойын сергітеді

Оқушылар бір-бірін бағалайды Интерактивті тақта 5 мин.

№3 34 санының əртүрлі моделін қарастыр. Екі таңбалы сандарды таңдап, оның моделін құрастыр.

 

 

  34 санының əртүрлі моделін қарастырады. Екі таңбалы сандарды таңдап, оның моделін құрастырады.

Дескриптор:

100 көлемінде сандардың əртүрлі моделдерін ұсынады, сандарды моделдерінің көмегімен салыстырады.

Қолдану,

жинақтау,

бағалау

Мұғалімнің бағалауы (мадақтау) Дәптер Санау таяқшалары 3 мин

Қолдану

Дәптермен жұмыс.                               №4     

Әрбір бағандағы сандардың жазылуында не ортақ?

Есептеуді түсіндір.

Өзің осындай мысалдар бағанын құрастыр.

12+6                  18-6

22+6                  28-6

32+6                  38-6

 

Әрбір бағандағы сандардың жазылуында ортақ сандарды табады, жазады.

Бірліктерді бірліктерге қосады.

Бірліктерден бірліктерді азайтады.

Дескриптор:

Әрбір бағандағы сандардың жазылуында ортақ сандарды тапты, жазды.

Бірліктерді бірліктерге қосты.

Бірліктерден бірліктерді азайтты.

Талдау,жинақтау,бағалау

Мұғалімнің бағалауы (мадақтау) оқулық 3 мин.

Кері байланыс

«бағдаршам көздері».

 

 Екі ұнаған нәрсесін айтады.

Бір қиын тапсырманы айтады.

Анализ,синтез

Мұғалімнің бағалауы (мадақтау) Бағдаршам көздері                  

 

Тақырып: Сандармен амалдар орындау. Есептер.

Ондықтан аттап өту арқылы қосу 6+7

 

 

Мектеп: Астана қаласы Әлкей Марғұлан атындағы №40 орта мектеп 

Пәні: математика

 

 

 Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

СЫНЫП: 2 «__»

 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

2.1.2.4 **бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу кестесін құру, білу және қолдану

2.1.2.5 **бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу және азайту тәсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу және азайтуды орындау

Сабақ мақсаттары:

Табыс критерийлері:

Барлық оқушылар:

бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу кестесін құрады, біледі және қолданады.

Оқушылардың басым бөлігі:

 

 

ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін ажыратады

 

бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу және азайту тәсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу және азайтуды орындайды.

Кейбір оқушылар:

 Тапсырманы дұрыс орындайды. Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құрады, разрядтық кестені пайдаланады.

Тілдік мақсаттар/ зерттеу дағдылары

Тыңдалым/ есептерді түсіну. Құрастыру, шешім қабылдау, бақылау, зерттеу

Айтылым

Жазылым

Оқылым

 Қосу мен азайтудың компонеттерін ажыратып айта алады

Сандар құрамын тыңдау.

Қосу мен азайтуға арналған теңдеулерді құрастырып жаза аламын.

Санның моделін құраймын.

Өрнектерді математикалық тілде оқи алады.

Есептер шығару.

Ережені оқу.

Құндылықтарды дарыту                

      (Мәңгілік ел)

5. Мәңгілік Ел, бұл - Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, қазақ тілі.

Алдыңғы білім

(осы тақырып бойынша оқушылар нені біледі?)

0-100 аралығындағы сандарды атап, санның «көршілес» сандарын жазады.

 

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері   (Сыныпты қадағалау)

Сынып бөлмесінің оқушылардың өміріне қауіпсіз екендігін қадағалау

Сабақтың барысы

Уақыт (минут, секунд)

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқушыдағы ойлау дағдылары

Қалыптастырушы бағалау Ресурстар
2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды сабаққа жұмылдыру

(сабақтың мақсатын хабарлау)

Өлең жолдарын айтады.

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып, білім аламыз.

Жинақтау

Мұғалімнің мадақтауы Суреттер
10 мин.

 Сырым сары түсті бөлшекке неше көк бөлшекті біріктіргісі келді?

Неше бөлшекті біріктіріп қойды?

Нешеуі қалды?

6+7= 6+4+3 = 10+3= 13

4 3

Кестемен жұмыс.

 

Екі таңбалы сандардың ондықтары мен бірліктер құрамын анықтайды

Дескриптор:

- нөмірлерді өсу және кему ретімен атайды.

- екі таңбалы сандар ондықтар және бірліктер разрядынан тұратынын біледі.

- Екі таңбалы сандардың ондықтары мен бірліктер құрамын анықтайды

Есте сақтайды, жинақтайды.

Оқушылар бір-бірін бағалайды Оқулық Санау таяқшалары  
10 мин.

 Жұптық жұмыс.

Түсіндіре отырып, есепте.

Оқушылар бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу кестесін құрастыр, және қолдан.

7+4= 7+3+1 = 10+1= 11

3 1

 

 

Түсіне отырып, есептейді.

7+4= 7+3+1 = 10+1= 11

3 1

Дескриптор:

Оқушылар бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу кестесін құрды, және қолданды.

Ойлау, есептеу

Оқушылар бір-бірін бағалайды (мадақтау) дәптер
2 мин.

Сергіту сәті музыкалық әуенмен

Қимылдарды музыканың ырғағымен қарап, қайталап жасайды.

көңіл-күйі көтеріледі, бойын сергітеді

Оқушылар бір-бірін бағалайды Интерактивті тақта
5 мин.

№3 Есептер бойынша өрнек құрастыр.

Конструктор жиынтығында 18 көк және одан 4-еуі артық қызыл түсті бөлшектер бар. Конструктор жиынтығында неше қызыл түсті бөлшек бар?

 

  Есептер бойынша өрнек құрастырады.

18 + 4 = 22

90- 60 = 30

100 -30 =70

100 -30 = 70

Дескриптор:

Есептер бойынша өрнек құрастырып, шешуін тапты.

Қолдану,

жинақтау,

бағалау

Мұғалімнің бағалауы (мадақтау) Дәптер Санау таяқшалары
3 мин

Қолдану

Дәптермен жұмыс.                               №4     

Сандық сәулені пайдаланып, есептеулерді түсіндір.

12+6                  18-6

22+6                  28-6

32+6                  38-6

 

Сандық сәулені пайдаланып, өрнектердің мәнін табады.

Дескриптор:

Сандық сәулені пайдаланып, өрнектердің мәнін тапты.

Талдау,жинақтау,бағалау

Мұғалімнің бағалауы (мадақтау) Оқулық Дәптер. Сандық сәуле.
3 мин.

Кері байланыс

«бағдаршам көздері».

 

 Екі ұнаған нәрсесін айтады.

Бір қиын тапсырманы айтады.

Анализ,синтез

Мұғалімнің бағалауы (мадақтау) Бағдаршам көздері
                 

 

 

Тақырып: Сандармен амалдар орындау. Есептер.

Ондықтан аттап өту арқылы азайту     12-8

 

 

Мектеп: Астана қаласы Әлкей Марғұлан атындағы №40 орта мектеп 

Пәні: математика

 

 

 Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

СЫНЫП: 2 «__»

 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

2.1.2.4 **бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу кестесін құру, білу және қолдану

2.1.2.5 **бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу және азайту тәсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу және азайтуды орындау

2.1.2.3**қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану

Сабақ мақсаттары:

Табыс критерийлері:

Барлық оқушылар:

бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу кестесін құрады, біледі және қолданады.

Оқушылардың басым бөлігі:

 

 

ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін ажыратады

 

қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолданады, бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу және азайту тәсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу және азайтуды орындайды.

Кейбір оқушылар:

 Тапсырманы дұрыс орындайды. Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құрады, разрядтық кестені пайдаланады.

Тілдік мақсаттар/ зерттеу дағдылары

Тыңдалым/ есептерді түсіну. Құрастыру, шешім қабылдау, бақылау, зерттеу

Айтылым

Жазылым

Оқылым

 Қосу мен азайтудың компонеттерін ажыратып айта алады

Сандар құрамын тыңдау.

Қосу мен азайтуға арналған теңдеулерді құрастырып жаза аламын.

Санның моделін құраймын.

Өрнектерді математикалық тілде оқи алады.

Есептер шығару.

Ережені оқу.

Құндылықтарды дарыту                

      (Мәңгілік ел)

5. Мәңгілік Ел, бұл - Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, қазақ тілі.

Алдыңғы білім

(осы тақырып бойынша оқушылар нені біледі?)

0-100 аралығындағы сандарды атап, санның «көршілес» сандарын жазады.

 

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері   (Сыныпты қадағалау)

Сынып бөлмесінің оқушылардың өміріне қауіпсіз екендігін қадағалау

Сабақтың барысы

Уақыт (минут, секунд)

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқушыдағы ойлау дағдылары

Қалыптастырушы бағалау Ресурстар
2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды сабаққа жұмылдыру

(сабақтың мақсатын хабарлау)

Өлең жолдарын айтады.

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып, білім аламыз.

Жинақтау

Мұғалімнің мадақтауы Суреттер
10 мин.

 Сырым мен Әлияның есептеу жолдарын түсіндіру. Ол неше бөлшекті ажыратты?

Неше бөлшекті біріктіріп қойды?

Нешеуі қалды?

12 -8 = 12 – 2 - 6 = 10-6= 4

2 6

12 -5 = 12 – 2 - 3 = 10-3= 7

2 3

Кестемен жұмыс.

Екі таңбалы сандардың ондықтары мен бірліктер құрамын анықтайды

Дескриптор:

- бір таңбалы және екі таңбалы сандарды ондықтан аттап өту арқылы ауызша азайтуды біледі.

 

Есте сақтайды, жинақтайды.

Оқушылар бір-бірін бағалайды Оқулық Санау таяқшалары  
10 мин.

 Дәптермен жұмыс.

Түсіндіре отырып, есепте.

Оқушылар бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу кестесін құрастыр, және қолдан.

12-7= 12- 2- 5 = 10-5= 5

  5 2

 

 

Түсіне отырып, есептейді.

12-7= 12- 2- 5 = 1



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.