Тақырып: 0-ден 10-ға дейінгі сандар. 11-ден 20-ға дейінгі сандар. Толық ондықтар. 100 саны
| Мектеп: Астана қаласы Әлкей Марғұлан атындағы №40 орта мектеп
Пәні: математика
|
Күні:
| Мұғалімнің аты-жөні:
|
СЫНЫП: 2 «__»
| Қатысқандар саны:
| Қатыспағандар саны:
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
| 2.1.1.1 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну.100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау,натурал сандар қатарындағы орнын анықтау.
2.1.1.2 екі таңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыру
2.1.1.3 *екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау,разрядтық қосылғыштарға жіктеу;
|
Сабақ мақсаттары:
Табыс критерийлері:
| Барлық оқушылар:
|
0-ден 10-ға дейінгі сандар.11-ден 20-ға дейінгі сандар туралы біледі.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін ажыратады
|
Тапсырмалар арқылы сұрақтары бар есептерді ажыратады;
10-нан жоғары сандар жөнінде жүйелейді, заттарды санағанда сандарды дұрыс қолданды
|
Кейбір оқушылар:
|
Тапсырманы дұрыс орындайды. Күрделі есептерді шешуде әртүрлі әдістерді пайдаланады
|
Тілдік мақсаттар/ зерттеу дағдылары
Тыңдалым/ есептерді түсіну. Құрастыру, шешім қабылдау, бақылау, зерттеу
Айтылым
Жазылым
Оқылым
| 11-ден 20-ға дейінгі сандармен есеп құрастыруды, шешуді үйренемін.
|
Қосу мен азайтудың компонеттерін ажыратып айта алады
|
Қосу мен азайтуға арналған теңдеулерді құрастырып жаза аламын
|
Өрнектерді математикалық тілде оқи аламын
|
Құндылықтарды дарыту
(Мәңгілік ел)
| 5.Мәңгілік Ел, бұл - Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы.
|
Пәнаралық байланыс
| Музыка
|
Алдыңғы білім
(осы тақырып бойынша оқушылар нені біледі?)
| 100 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды,натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.
|
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері (Сыныпты қадағалау)
| Сынып бөлмесінің оқушылардың өміріне қауіпсіз екендігін қадағалау
|
Сабақтың барысы
|
Уақыт
(минут, секунд)
| Мұғалімнің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Оқушыдағы ойлау дағдылары
| Қалыптастырушы бағалау
| Ресурстар
|
2 мин.
| Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларды сабаққа жұмылдыру
(сабақтың мақсатын хабарлау)
| Өлең жолдарын айтады.
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып, білім аламыз.
| Жинақтау
| Мұғалімнің мадақтауы
| суреттер
|
10 мин.
| Өткенді қайталау Көршілерді тап
12 14 16 18 20
(11, 13, 15, 17, 19)
Оқулықпен жұмыс.
(кестемен жұмыс)
20-дан 1-ге дейін дұрыс, кері санату
Жұптық жұмыс.
Уақытты анықтау. «Кім жылдам» ойыны. 2+4= 5+3= 8+5= 3+5= 6+8= 9+4= 4+6= 7+2= 2+3=
| 20-дан 1-ге дейін тура және кері санайды.
Дескриптор:
- нөмірлерді өсу және кему ретімен атайды.
- екі таңбалы сандар ондықтар және бірліктер разрядынан тұратынын біледі.
- Екі таңбалы сандардың ондықтары мен бірліктер құрамын анықтайды
| Өткенді қайталау
| Оқушылар бір-бірін бағалайды
| Оқулық
Суреттер
|
10 мин.
| Дәптермен жұмыс
№2 Есепті шығар.
Ұл – 20
Қыз – 30 ? бала
Шешуі: 20+30 = 50 (б)
Жауабы: барлығы 50 бала.
| Берілген есеп бойынша шартын құрастырады.
Дескриптор:
Шығарылған есептердің дұрыстығын бақылайды.
Қосу амалының белгісіз компоненттерін таба алады.
| Ойлау, есептеу
| Оқушылар бір-бірін бағалайды (мадақтау)
| дәптер
|
2 мин.
| Сергіту сәті музыкалық әуенмен
| Қимылдарды музыканың ырғағымен қарап, қайталап жасайды.
| көңіл-күйі көтеріледі, бойын сергітеді
| Оқушылар бір-бірін бағалайды
| Интерактивті тақта
|
5 мин.
| №3, Өрнектер жазып, олардың мәнін тап.
| Берілген есеп бойынша өрнек құрастырды.
Дескриптор:
Екі таңбалы сандар ондықтар және бірліктер разрядынан тұратынын білді.
| Қолдану,жинақтау,бағалау
| Мұғалімнің бағалауы (мадақтау)
| дәптер
|
8 мин
| №4. Салыстыру.
| Екі таңбалы сандарды салыстырады, дұрыстығын тексереді.
Дескриптор:
Екі таңбалы сандарды салыстырды.
Тиімді тәсілмен шығарды.
| Талдау,жинақтау,бағалау
| Мұғалімнің бағалауы (мадақтау)
| оқулық
|
3 мин.
| Кері байланыс
«Екі жұлдыз -бір ұсыныс».
| Екі ұнаған нәрсесін айтады.
Бір қиын тапсырманы айтады.
| Анализ,синтез
| Мұғалімнің бағалауы (мадақтау)
| Бағдаршам көздері
|
| | | | | | | | |
Сабақтың тақырыбы:
21-ден 100-ге дейінгі сандар
| Мұғалімнің аты-жөні:
Күні: ___04_________________
|
СЫНЫП: 2 « »
| Қатысқан оқушылар саны:
| Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары
| 2.1.1.1. 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну.100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау,натурал сандар қатарындағы орнын анықтау.
2.1.1.2. екі таңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыру
2.1.1.3 *екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау,разрядтық қосылғыштарға жіктеу;
|
Сабақ нәтижесі:
| Оқушылардың барлығы:Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың көбісі:
Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбірі:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау критерийі
| Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
| Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
| Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық байланыс
| Музыка, қазақ тілі.
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланғануақыт
| Мұғалімнің әрекеті
| оқушының әрекеті
| Оқушыдағы ойлау дағдылары
| Қалыптастырушы бағалау
| Ресурстар
|
Басталуы
5 минут
| |