Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





ПӘН: ҚАЗАҚ ТІЛІ



 

ПӘН: ҚАЗАҚ ТІЛІ

Табиғат және экология.

МЕКТЕП: 

КҮНІ:  

Мұғалім:

СЫНЫП: 

Қатысқандар :

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Экология және табиғатты қорғау Қоқыс—ғасыр мәселесі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік

мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым

жасау.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: графиктік мәтінді түсініп жазу;

Көпшілігі: мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі ақпаратты жазу;

Кейбір оқушылар: мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу.

Бағалау критерийі

· Графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтайды;

  • Мәтін құрылымын сақтайды.

Ойлау

дағдысының

деңгейі

талдау

Құндылықтарға

баулу

Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу

        (4-құндылық)

Алдыңғы білім

Табиғат және экология туралы білімдерін толықтырады.

 Жоспар:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы 2 мин     5 мин     Сабақтың ортасы      10 мин    

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады.

Жағымды психологиялық ахуал.

   ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ. Сұрақтарға жауап бере отырып, ойларыңды ортаға салыңдар.

1. Адам мен табиғаттың өзара қарым-қатынасы қандай?

2. Елімізде, өздерің тұратын аймақта қандай экологиялық

мәселелер бар?

3. Адамның тіршілік әрекеті қоршаған ортаға қауіп төндіре

ме? Қоқыс мәселесін қалай шешуге болады деп ойлайсыңдар?

4. «Планетадағы тіршілікті қорғау – бүкіл адамзаттың парызы» деген пікірге қосыласыңдар ма?

Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді.

Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.