Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Тренінг. Очікування



Тренінг

Тема: Здоров`я молоді в Україні. ВІЛ/СНІД/ІПСШ : шляхи передачі і методи захисту.
Мета: формувати в учнів поняття про здоровий спосіб життя, сприяти активному усвідомленню необхідністю берегти здоров’я; актуалізувати і поповнити базові знання про ВІЛ/СНІД/ІПСШ, усвідомлення зв’язку між способом життя і ризиком інфікуватися; вдосконалити навички аналізу, вміння працювати в групах; розвивати вміння уважно ставитися до здоров’я; виховувати добре ставлення до свого здоров’я, як найвищої цінності.
Результати навчання:
Наприкінці тренінгу учні повинні вміти:

- Назвати стадії ВІЛ- інфікування
- Оцінити ризики інфікування у різних ситуаціях
- Назвати три стадії ВІЛ-інфекції та їх ознаки

Обладнання і матеріали:папір ,олівці ,фломастери ,маркери , скотч .

                                                Хід заняття
I. Вступ

1. Оголошення теми уроку

Вступне слово вчителя.                                                                                                                                                

Здоров’я – це найвище благо, дароване людині природою. Без нього життя не може бути повноцінним і щасливим. На жаль, досить часто ми бездумно розтринькуємо цей дарунок, забуваємо, що втратити здоров’я легко, а повернути – дуже важко, інколи – неможливо. Але, як прикро, Природа дарує здоров’я з однією умовою – його потрібно належним чином підтримувати, зміцнювати. Якщо ж людина порушує цю умову – Природа відбирає здоров’я…
2. Гра «Знайди слово»
- Погляньте на дошку. На ній написано ряд літер, в якому зашифроване слово. Вам потрібно закреслити у цьому рядку шість літер так, щоб літери, які залишаються, складали б вам відоме слово. Таким чином ви дізнаєтеся, про що ми будемо говорити на нашому уроці.
   ( ШІВСІТЛЬСЛНІТІЕДР)                                                                                                            - Так, сьогодні ми з вами поговоримо на тему « ВІЛ/СНІД/ІПСШ: шляхи передачі і методи захисту. Ця тема для вас не нова, адже ви вже добре знаєте, що 1 грудня – це день боротьби зі СНІДом. На нашому занятті ми поговоримо з вами про те, що вже знаємо і поповнимо знання новим.                                                                                               

3. Очікування

 - У кожного з вас є листочки. Прошу написати на них свої очікування від нашого заняття і прикріпити їх довкола «Дерева життя», яке знаходиться на дошці. Виходимо до дошки по черзі, прикріплюємо листочки та проговорюємо в голос ваші очікування.
ІІ. Основна частина
1.Слово вчителя
- Давайте з вами пригадаємо, що це за слова такі ВІЛ і СНІД і як вони розшифровуються.
В – вірус ( збудник захворювань )
 І – імунодефіциту ( відсутність імунної реакції організму )
Л – людини ( може бути тільки у людини )
 С – синдром ( низка симптомів , що вказують на хворобу)
 Н – набутого ( не спадкового)
І - імунного ( стосується імунної системи)
 Д – дефіциту ( відсутність або нестача )                                                                                                                                

       І – інфекції П – передаються С - статевим Ш- шляхом

2. Поділ на групи.
  - Перед тим, як ми почнемо працювати давайте об’єднаємося в 3 групи за кольорами та сядемо за відповідний стіл.                                                                                                                 ( Столи накриті скатертинами жовтого, червоного та блакитного кольорів).

- Але, для того, щоб гарно працювати на уроці нам потрібно створити правила. Кожній групі я роздала великий аркуш паперу, вам потрібно намалювати на ньому « Хмаринку» і заповнити її правилами, які забезпечуватимуть вам гарні умови праці на уроці. (Кожна група презентує свої правила, вони приймаються іншими учасниками та прикріплюються навколо великого сонечка, яке розміщене на дошці).
3. Робота в групах . (дод.№1)                                                                                                                                               Завдання. У кожної групи на столах лежать листочки з інформацією, щодо теми нашого уроку. Кожна група ознайомлюється з цією інформацією на протязі 5хв., потім представники з кожної групи повинні перейти до іншої групи для того, щоб ознайомити учасників іншої групи з інформацією, яку вони вивчали. Вони повинні швидко обмінятися інформацією, а потім повернутися на місце і розповісти своїй групі про що нове дізналися.                                 
Підсумок.                                                                                                                                           Представники кожної групи по черзі розповідають матеріал, який вони обговорювали. Інші учасники слухають та додають своє.                                                                                                     (I група – « Що таке ВІЛ/СНІД?»; II- « Шляхи ВІЛ- інфікування»; III- «Стадії ВІЛ/СНІДу»).
  4. Вправа « Який ризик від ВІЛ-інфікування»

1) Правила. Кожній групі потрібно створити «модель» здорової людини. За допомогою фломастерів та паперу зобразіть , якою має бути здорова людина. Це може бути чи малюнок, чи схема, чи щось інше. На роботу відводиться 15 хвилин.                                                                                      

2)Презентація моделей та їх обговорення.                                                                                                          3) А тепер обміняйтеся моделями зі своїми сусідами. Ваше завдання: написати довкола «моделі людини» , як або через що можна ВІЛ – інфікуватися, таким чином ми повинні «зіпсувати» модель здорової людини.                                                                                                              4) Презентація «зіпсованих моделей». Обговорення:                                                                                      - Що ви відчуваєте, дивлячись на ці зіпсовані моделі здорової людини?                                                        - Що кожен з нас повинен робити, щоб не інфікуватися ВІЛ?                                                          Давайте ще раз пригадаємо ситуації, через які можні ВІЛ-інфікуватися та обговорити, які з цих ситуацій підлягають до високого, середнього та низького ризику ВІЛ – інфікування.
Отже,починаємо.
   Ситуації:
1. гратись у «кроваве братання»; 2. проколювати вуха однією голкою ;

3. вживати інфекційні наркотики ; 4. працювати у секс-бізнесі;

5. робити зуби нестерильними інструментами ; 6.робити перев’язку без рукавиць; 7. користуватись чужою бритвою ; 8. користуватись чужою зубною щіткою; 9. плавати в одному басейні; 10. їсти те , що приготував ВІЛ-інфікований; 11. дружити з ВІЛ-інфікованими; 12. користуватися спільним посудом; 13. обмінюватися одягом; 14. бути покусаним комаром; 15. жити в одній кімнаті з ВІЛ-інфікованим; 16. сидіти за одною партою; 17. користуватися спільним шкільним приладдям; 18. їхати в одному транспортному засобі;

19. робити уколи нестерильним інструментом.

- Дякую. Ви бачити ,що не так багато ситуацій ,коли можна інфікуватися ,але їх потрібно уникати ,щоб не захворіти.
ІІI. Рефлексія
1. Підсумки тренінгу.

Давайте з вами пригадаємо про що ми говорили на уроці.

                - ВІЛ і СНІД те саме?
           - Які існують шляхи передачі інфекції?                                                                                          



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.