Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Та́же, Досто́йно е́сть: И покло́н до земли́: ектениа́, и свети́лен, и псалмы́ обы́чныя.



Та́же, Досто́йно е́сть: И покло́н до земли́: ектениа́, и свети́лен, и псалмы́ обы́чныя.

На стихо́вне стихи́ры кре́стны, гла́с 4. Самогла́сен:

Стена́ бу́ди на́м Кре́ст Тво́й, Иису́се Спа́се на́ш: ино́го бо упова́ния ве́рнии же и́мамы, то́чию Тебе́ на не́м пло́тию пригво́ждшагося, и подаю́ща на́м ве́лию ми́лость.

Сти́х: Испо́лнихомся зау́тра ми́лости Твоея́, Го́споди, и возра́довахомся, и возвесели́хомся: во вся́ дни́ на́шя возвесели́хомся, за дни́, в ня́же смири́л ны́ еси́, ле́та, в ня́же ви́дехом зла́я. И при́зри на рабы́ Твоя́, и на дела́ Твоя́, и наста́ви сы́ны и́х.

Да́л еси́ зна́мение боя́щымся Тебе́, Го́споди, Кре́ст Тво́й честны́й, и́мже посрами́л еси́ нача́ла тьмы́ и вла́сти, и возве́л еси́ на́с на пе́рвое блаже́нство. Те́мже Твое́ Человеколю́бное смотре́ние сла́вим, Иису́се всеси́льне, спа́се ду́ш на́ших.

Сти́х: И бу́ди све́тлость Го́спода Бо́га на́шего на на́с, и дела́ ру́к на́ших испра́ви на на́с, и де́ло ру́к на́ших испра́ви.

Му́ченичен: Ка́ко ва́шым не удиви́мся подвиго́м, святи́и му́ченицы, я́ко те́лом умира́ющим обложе́ни, безпло́тныя враги́ победи́сте? Не устраши́ша ва́с мучи́тельская преще́ния, не ужаси́ша ва́с му́к приложе́ния: вои́стинну досто́йно от Христа́ просла́вистеся, и душа́м на́шым проси́те ве́лия ми́лости.

Сла́ва, и ны́не, Крестобогоро́дичен: Подо́бен: Я́ко до́бля:

Умерщвля́ема ви́дящи Христа́, Пречи́стая Влады́чица, умерщвля́юща льсти́ваго, восклица́ше го́рце взыва́ющи, из утро́бы Тоя́ произше́дшему, и долготерпе́нию Его́ чудя́щися взыва́ше: Ча́до Мое́ Любе́знейшее, не забу́ди рабу́ Твою́, не закосни́, Человеколю́бче, мое́ утеше́ние.

Та́же, Бла́го е́сть испове́датися Го́сподеви: Трисвято́е. По О́тче на́ш: тропа́рь, ектениа́, и ча́с 1-й, псалмы́ обы́чны, и отпу́ст.

В сре́ду блаже́нны, гла́с 4:

Дре́вом Ада́м рая́ бы́сть изселе́н: Дре́вом же кре́стным разбо́йник в ра́й всели́ся. Ов у́бо вку́ш, за́поведь отве́рже сотво́ршаго: о́в же сраспина́ем, Бо́га испове́да тая́щагося, помяни́ мя, вопия́, во Ца́рствии Твое́м.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.