Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін. Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кейбір оқушылар орындай алады: | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын. | Пәнаралық байланыс – көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Оқу ісінің меңгерушісі: ----------------
Сабақ: математика | Мектеп: Гродеково орта мектебі | |
Сабақтың тақырыбы: | Фигуралар салу. | |
Күні:15.01.2019 ж | Мұғалімнің аты: Қ.С.Алимбаева | |
Сынып: 2 «А» | Қатысқандар: 16 | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 2.3.2.1. Фигураның орны, бағыты жəне қозғалысы туралы нұсқаулық бойынша нүктелік қағазға геометриялық фигураларды, кесінділер мен түзулерді сызу. | |
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады: | |
Бұрыштардың түрлерін атай алады; | ||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: | ||
Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады; | ||
Кейбір оқушылар орындай алады: | ||
Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындай алады; | ||
Бағалау критерийлері | 1. Фигураның орны, бағыты жəне қозғалысы туралы түсінеді; 2.Нұсқаулық бойынша нүктелік қағазға геометриялық фигураларды, кесінділер мен түзулерді сызып үйренеді;. | |
Тілдік мақсат | Фигура | |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. | ||
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1. Бұрыш дегеніміз не? 2. Бұрыштың төбесі қандай әріптермен белгіленеді? 3. Көпбұрыш дегеніміз не? | ||
Алдыңғы оқу | Көпбұрыштың түрлері. Шаршының жəне тіктөртбұрыштың қасиеттері | |
Ишара | Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім; Сары- көмек қажет, түсінбедім. | |
Жоспар | ||
Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | ресурстар |
Басы | «Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. | Сары, қызыл, жасыл, житондар |
Ортасы | Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады. 1-тапсырма: «Түсіндір» ЖЖ Дескриптор: 1. Берілген тапсырмаларды жұпта талқылайды; 2. Иллюстрацияға сүйеніп деректер жинағын жүргізеді; 3. Берілген бұрыш түрлерін ажыратады, атайды; 5.Бір-біріне түсіндіреді, суретті аяқтайды; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» 2- тапсырма: « Өлше» ҰЖ Дескриптор: 1. Кесінділерді өлшейді; 2. Берілгеннен 2 см қысқа кесінді сызады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» Сергіту сәті 3- тапсырма: ТЖ «Бұрыштарды ата» Дескриптор: 1. Берілген сурет бойынша бұрыштарды анықтайды; 2. Сүйір және доғал бұрыш сызады; 3 Бір-бірін толықтырады, бағалайды; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» 4- тапсырма: ӨЖ «Есепте» Дескриптор: 1. Карточкаларды пайдаланып өрнектер құрастырады;; 2. Тиімді тәсілмен есептейді; 3. Өрнектің мәнін табады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» 6- тапсырма « Есептерді шығар» ҰЖ Дескриптор: 1. Берілген есептің сызбасын сызады; 2. Шешуін өрнек түрінде жазады; 4. Жауабын табады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» | Бейджик тер Іс-қимылмен көрсетеді |
Соңы | Үй тапсырмасы: 11-б. №5 Кері байланыс: «Білім ағашы» | Білім ағашы парақ шасы стикер |
Қосымша мәліметтер |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін. Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кейбір оқушылар орындай алады: | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын. | Пәнаралық байланыс – көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Оқу ісінің меңгерушісі: ----------------
Сабақ: математика | Мектеп: Гродеково орта мектебі | |
Сабақтың тақырыбы: | Бұрышжәне фигура салу | |
Күні:16.01.2019 ж | Мұғалімнің аты: Қ.С.Алимбаева | |
Сынып: 2 «А» | Қатысқандар: 16 | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 2.3.2.2. Тікбұрыш сызу | |
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады: | |
Бұрыштардың түрлерін атай алады; | ||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: | ||
Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады; | ||
Кейбір оқушылар орындай алады: | ||
Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындай алады; | ||
Бағалау критерийлері | 1. Фигураның орны, бағыты жəне қозғалысы туралы түсінеді; 2.Үшбұрыштың көмегімен тікбұрыш сызып үйренеді;. | |
Тілдік мақсат | Фигура | |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. | ||
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1. Бұрыш дегеніміз не? 2. Бұрыштың төбесі қандай әріптермен белгіленеді? 3. Көпбұрыш дегеніміз не? | ||
Алдыңғы оқу | Фигура салу | |
Ишара | Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім; Сары- көмек қажет, түсінбедім. | |
Жоспар | ||
Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | ресурстар |
Басы | «Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. | Сары, қызыл, жасыл, житондар |
Ортасы | Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады. 1-тапсырма: «Түсіндір» ТЖ Дескриптор: 1. Берілген иллюстрацияға сүйеніп топта талқылайды; 2. Фигура сызу үшін не керек екенін біледі; 3.Үшбұрыштың көмегімен тік бұрыш сызып үйренеді; 5.Бір-біріне түсіндіреді, толықтырады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» 2- тапсырма: « Өлше» ҰЖ Дескриптор: 1. Фигураның қабырғаларын өлшейді; 2. Тіктөртбұрыш , шаршы фигураларын дәптерге сызады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» Сергіту сәті 3- тапсырма: ӨЖ «Өлше» Дескриптор: 1. Фигуралардың қабырғаларын өлшейді, атайды; 2. Берілген шаршыдан 1 см ұзын шаршы сызады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» 4- тапсырма: ҰЖ «Есепті шығар» Дескриптор: 1. Есептің қысқаша шартын немесе сызбасын сызады; 2. Шешуні жазып, жауабын табады; 3. Кері есеп құрасытырп, оны шығарады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» 5- тапсырма « Есептерді шығар» ҰЖ Дескриптор: 1. Берілген есепті өрнек түрінде жазып шығарады; 2.Есептің мәнін табады, түсіндіреді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» | Бейджик тер Іс-қимылмен көрсетеді |
Соңы | Үй тапсырмасы: 13-б. №6 Кері байланыс: «Білім ағашы» | Білім ағашы парақ шасы стикер |
Қосымша мәліметтер |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін. Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кейбір оқушылар орындай алады: | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын. | Пәнаралық байланыс – көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Оқу ісінің меңгерушісі: ----------------
Сабақ: математика | Мектеп: Гродеково орта мектебі | |
Сабақтың тақырыбы: | Фигуралар тізбегі | |
Күні:17.01.2019 ж | Мұғалімнің аты: Қ.С.Алимбаева | |
Сынып: 2 «А» | Қатысқандар: 16 | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 2.4.3.2. Берілген заңдылық бойынша тізбекті құру, тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу. | |
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады: | |
Заңдылықтың ұғымын түсінеді; | ||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: | ||
Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады; | ||
Кейбір оқушылар орындай алады: | ||
Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындай алады; | ||
Бағалау критерийлері | 1. Берілген заңдылық бойынша тізбекті құруды үйренеді; 2.Тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табады; | |
Тілдік мақсат | Фигуралар тізбегі | |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. | ||
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1. Бұрыш дегеніміз не? 2. Бұрыштың төбесі қандай әріптермен белгіленеді? 3. Көпбұрыш дегеніміз не? | ||
Алдыңғы оқу | Бұрыш және фигуралар салу | |
Ишара | Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім; Сары- көмек қажет, түсінбедім. | |
Жоспар | ||
Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | ресурстар |
Басы | «Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. | Сары, қызыл, жасыл, житондар |
Ортасы | Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады. 1-тапсырма: «Түсіндір» ТЖ Дескриптор: 1. Берілген иллюстрацияға сүйеніп топта талқылайды; 2. Заңдылыққа сүйеніп жаттығулардың тізбегін құрастыруды үйренеді; 3.Бір-біріне түсіндіреді, толықтырады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» 2- тапсырма: «Атап, айт» ҰЖ Дескриптор: 1. Фигуралардың тізбегін құрастыруды үйренеді; 2. Қалдырылған фигураларды атайды; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» Сергіту сәті 3- тапсырма: ЖЖ «Жалғастыр» Дескриптор: 1. Фигуралардың тізбегін жалғасытарды; 2. Өз беттерінше тізбек құрастырады; 3.Жұпта талқылап, түсіндіру жұмысын жүргізеді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» 4- тапсырма: ӨЖ «Ойлан» Дескриптор: 1. Иллюстрацияға сүйеніп сандардың ретін анықтайды; 2. Тізбектегі заңсыздықты табады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» 5- тапсырма « Есептерді шығар» ҰЖ Дескриптор: 1Берілген есептің қысқаша шартын жазады; 2. Шешуін өрнек түрінде жазады; 2.Есептің жауабын табады, түсіндіреді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» | Бейджик тер Іс-қимылмен көрсетеді |
Соңы | Үй тапсырмасы: 15-б. №5 (ә) Кері байланыс: «Білім ағашы» | Білім ағашы парақ шасы стикер |
Қосымша мәліметтер |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін. Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кейбір оқушылар орындай алады: | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын. | Пәнаралық байланыс – көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Оқу ісінің меңгерушісі: ----------------
Сабақ: математика | Мектеп: Гродеково орта мектебі | |
Сабақтың тақырыбы: | Тең топтармен санау. Тең топтарға бөлу | |
Күні:22.01.2019 ж | Мұғалімнің аты: Қ.С.Алимбаева | |
Сынып: 2 «А» | Қатысқандар: 16 | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 2.1.1.5. 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура жəне кері санау; жұп/тақ сандарды ажырату; заттар тобын 6, 7, 8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсету. | |
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады: | |
Жұп/тақ сандарды ажыратады; | ||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: | ||
Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады; | ||
Кейбір оқушылар орындай алады: | ||
Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындай алады; | ||
Бағалау критерийлері | 1. 3, 4, 5-тен топтап тура жəне кері санайды; 2. Жұп/тақ сандарды ажыратады; | |
Тілдік мақсат | Тең топтармен санау | |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. | ||
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1. 10-ға дейінгі жұп сандарды ата. 2. 10-ға дейінгі тақ сандарды ата. 3. 20 санын тең екі топқа нешеден бөлеміз? | ||
Алдыңғы оқу | Өзіңді тексер! | |
Ишара | Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім; Сары- көмек қажет, түсінбедім. | |
Жоспар | ||
Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | ресурстар |
Басы | «Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. | Сары, қызыл, жасыл, житондар |
Ортасы | Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады. 1-тапсырма: «Есепте» ТЖ Дескриптор: 1. Берілген иллюстрацияға сүйеніп топта талқылайды; 2. 3-тен топтап санайды; 3. 4-тен топтап санайды; 4. 5-тен топтап санайды. 5.Бір-біріне түсіндіреді, толықтырады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» 2- тапсырма: «Түсіндір» ҰЖ Дескриптор: 1. Заттарды тең бөліктерге 6-дан топтап бөлу жолын көрсетеді; 2. Заттарды тең бөліктерге 7-дан топтап бөлу жолын көрсетеді; 3.Әр топта неше қатар тұрғанын айтады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» Сергіту сәті 3- тапсырма: ЖЖ «Тексер» Дескриптор: 1. Бір таңбалы сандардың қосындысын дұрыс есептейді; 2. Екі таңбалы сандардың қосындысын дұрыс есептейді; 3. Үш таңбалы сандардың қосындысын дұрыс есептейді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» 4- тапсырма: ӨЖ «Салыстыр» Дескриптор: 1. Есептің қысқа шартын оқып, есепке сәйкес сызбаны дұрыс таңдайды; 2. Есептің шешуін дұрыс табады; 3. Есептің жауабын табады, түсіндіреді Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» 5- тапсырма ҰЖ Дескриптор: 1.Бірдей қосылғыштарды ң қосындысын атайды; 2. Шешуін өрнек түрінде жазады; 2.Есептің жауабын табады, түсіндіреді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» | Бейджик тер Іс-қимылмен көрсетеді |
Соңы | Үй тапсырмасы: 19-б. № 6 Кері байланыс: «Білім ағашы» | Білім ағашы парақ шасы стикер |
Қосымша мәліметтер |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін. Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кейбір оқушылар орындай алады: | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын. | Пәнаралық байланыс – көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Оқу ісінің меңгерушісі: ----------------
Сабақ: математика | Мектеп: Гродеково орта мектебі | |
Сабақтың тақырыбы: | Көбейту. | |
Күні:23.01.2019 ж | Мұғалімнің аты: Қ.С.Алимбаева | |
Сынып: 2 «А» | Қатысқандар: 16 | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 2.1.2.1. Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысын табу, бөлуді нысандарды мазмұнына қарай жəне тең бөліктерге бөлу ретінде түсіну. | |
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады: | |
Берілген сандармен көбейтінді құрастырады; | ||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: | ||
Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады; | ||
Кейбір оқушылар орындай алады: | ||
Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындай алады; | ||
Бағалау критерийлері | 1. Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысын табады, бөлуді нысандарды мазмұнына қарай жəне тең бөліктерге бөлу ретінде түсінедіреді; 2. Берілген сандармен көбейтінді құрастырады; | |
Тілдік мақсат | Тең топтармен санау | |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. | ||
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1. 30 санын тең екі топқа нешеден бөлеміз? 2. 45 пен 5 сандарының айырмасынан 20-ны кеміткенде неше болады? 3. 10және 50 сандарының қосындысына 7-ні қосқанда неше болады? | ||
Алдыңғы оқу | Тең топтармен санау. Тең топтарға бөлу | |
Ишара | Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім; Сары- көмек қажет, түсінбедім. | |
Жоспар | ||
Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | ресурстар |
Басы | «Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. | Сары, қызыл, жасыл, житондар |
Ортасы | Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады. 1-тапсырма: «Анықта» ТЖ Дескриптор: 1. Суретте көрсетілген азық-түліктерді атайды; 2. Адам организміне пайдалы азық-түліктерді анықтайды; 3. Зиянды азық-түліктерді атайды; 4. Бір-біріне түсіндіреді, толықтырады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» 2- тапсырма: «Түсіндір» ҰЖ Дескриптор: 1. Әр қатардағы алма санын анықтайды; 2. Санды өрнекпен берілген көбейтіндіні бірдей қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады; 3. Бірін-бірі толықтырады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» Сергіту сәті 3- тапсырма: ЖЖ «Есепте» Дескриптор: 1. Қосудың көмегімен үлгі бойынша есептейді; 2. Бір-біріне түсіндіреді, жұпта талқылайды; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» 4- тапсырма: ӨЖ «Есепті шығар» Дескриптор: 1. Есептің қысқа шартын оқып, есептің сызбасын сызады; 2. Есептің шешуін дұрыс табады; 3. Есептің жауабын табады, түсіндіреді Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» | Бейджик тер Іс-қимылмен көрсетеді |
Соңы | Үй тапсырмасы: 21-б. № 4 Кері байланыс: «Білім ағашы» | Білім ағашы парақ шасы стикер |
Қосымша мәліметтер |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін. Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кейбір оқушылар орындай алады: | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын. | Пәнаралық байланыс – көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Оқу ісінің меңгерушісі: ----------------
Сабақ: математика | Мектеп: Гродеково орта мектебі | |
Сабақтың тақырыбы: | Бөлу. | |
Күні:24.01.2019 ж | Мұғалімнің аты: Қ.С.Алимбаева | |
Сынып: 2 «А» | Қатысқандар: 16 | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 2.1.2.1. Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысын табу, бөлуді нысандарды мазмұнына қарай жəне тең бөліктерге бөлу ретінде түсіну | |
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады: | |
Берілген сандармен көбейтінді құрастырады; | ||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: | ||
Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады; | ||
Кейбір оқушылар орындай алады: | ||
Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындай алады; | ||
Бағалау критерийлері | 1. Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысын табады, бөлуді нысандарды мазмұнына қарай жəне тең бөліктерге бөлу ретінде түсінедіреді; 2. Көбейту мен бөлуге байланысты берілген есептерді орындайды; | |
Тілдік мақсат | Көбейту | |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. | ||
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1. 5 санын 3 есе арттырса неше болады? 2. 22 санын тең екіге бөлгенде неше болады? 3. 6 санын 3 есе арттырса неше болады? | ||
Алдыңғы оқу | Көбейту | |
Ишара | Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім; Сары- көмек қажет, түсінбедім. | |
Жоспар | ||
Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | ресурстар |
Басы | «Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. | Сары, қызыл, жасыл, житондар |
Ортасы | Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады. 1-тапсырма: «Ойлан» ТЖ Дескриптор: 1. 15 литр қымыздың 3 ыдысқа, 5 литрден құйылатынын анықтайды; 2. Есепті бөлінді түрінде жазып көрсетеді; 3. Бөлудің таңбасын біледі; 4. Бір-біріне түсіндіреді, толықтырады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» 2- тапсырма: «Өрнек құрастыр» ӨЖ Дескриптор: 1. Кесте бойынша өрнек құрастырады; 2. Өрнектің мәнін табады; 3. Бірін-бірі толықтырады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» Сергіту сәті 3- тапсырма: ТЖ «Есепті шығар» Дескриптор: 1. Есептің қысқа шартын құрайды; 2. Есептің шешуін дұрыс табады; 3. Есептің жауабын табады, түсіндіреді 2. Бір-біріне түсіндіреді, топта талқылайды; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» 4- тапсырма: ЖЖ «Есеп құрастыр» Дескриптор: 1. Суреттегі заттардың санын анықтайды; 2. Бөлуге байланысты есеп құрастырады; 3. Есепті дұрыс шығарады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» | Бейджик тер Іс-қимылмен көрсетеді |
Соңы | Үй тапсырмасы: 23-б. № 5 Кері байланыс: «Білім ағашы» | Білім ағашы парақ шасы стикер |
Қосымша мәліметтер |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін. Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кейбір оқушылар орындай алады: | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын. | Пәнаралық байланыс – көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Оқу ісінің меңгерушісі: ----------------
Сабақ: математика | Мектеп: Гродеково орта мектебі | |
Сабақтың тақырыбы: | Көбейтудіңауыстырымдылыққасиеті | |
Күні:28.01.2019 ж | Мұғалімнің аты: Қ.С.Алимбаева | |
Сынып: 2 «А» | Қатысқандар: 16 | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 2.1.2.2. Көбейту жəне бөлу – өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту жəне бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау.
|
|||
|