Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Та́же, Досто́йно е́сть: И ектениа́, и свети́лен, и псалмы́ обы́чны.



Та́ же, Досто́ йно е́ сть: И ектениа́, и свети́ лен, и псалмы́ обы́ чны.

На стихо́ вне стихи́ ры кре́ стны, гла́ с 7:

Влады́ ко сы́ й Человеколю́ бче Жизнода́ вче, искупи́ л еси́ Кресто́ м Твои́ м вселе́ нную, Го́ споди, сла́ ва Тебе́.

Сти́ х: Испо́ лнихомся зау́ тра ми́ лости Твоея́, Го́ споди, и возра́ довахомся, и возвесели́ хомся: во вся́ дни́ на́ шя возвесели́ хомся, за дни́, в ня́ же смири́ л ны́ еси́, ле́ та, в ня́ же ви́ дехом зла́ я. И при́ зри на рабы́ Твоя́, и на дела́ Твоя́, и наста́ ви сы́ ны и́ х.

На Кресте́ пригвозди́ ся Лоза́ и́ стинная, объима́ ша язы́ цы ра́ й с разбо́ йником: сия́ сла́ ва церко́ вная, сие́ бога́ тство Ца́ рствия. Пострада́ вый на́ с ра́ ди, Го́ споди, сла́ ва Тебе́.

Сти́ х: И бу́ ди све́ тлость Го́ спода Бо́ га на́ шего на на́ с, и дела́ ру́ к на́ ших испра́ ви на на́ с, и де́ ло ру́ к на́ ших испра́ ви.

Па́ мять святы́ х Твои́ х страстоте́ рпец пра́ зднующе, Тебе́ пое́ м, Христе́, вопию́ ще, Го́ споди, сла́ ва Тебе́.

Сла́ ва, и ны́ не, Крестобогоро́ дичен: Своего́ Сы́ на на Дре́ ве ви́ дящи дре́ вле, се́ рдце свое́ ору́ жием печа́ ли уязвля́ ше, Пречи́ стая.

Та́ же, Бла́ го е́ сть: Трисвято́ е. По О́ тче на́ ш: тропа́ рь, и ектениа́, и ча́ с пе́ рвый, и отпу́ ст.

В пято́ к блаже́ нны, гла́ с 7:

Красе́ н бе́ и до́ бр в сне́ дь, и́ же мене́ умертви́ вый пло́ д, Христо́ с е́ сть Дре́ во живо́ тное, от Него́ же яды́ й не умира́ ю, но вопию́ с разбо́ йником: помяни́ мя, Го́ споди, во Ца́ рствии Твое́ м.

Сти́ х: Блаже́ ни и́ згнани пра́ вды ра́ ди, я́ ко те́ х е́ сть Ца́ рство Небе́ сное.

Исцеля́ я Ада́ мову боле́ знь, ю́ же подъя́ т вра́ жиим сове́ том, возне́ сся на Дре́ во все́ х Царю́, и боле́ зни претерпе́ л еси́, рука́ ма и нога́ ма пригвожде́ н: те́ мже сла́ вим Твое́, Сло́ ве, долготерпе́ ние.

Сти́ х: Блаже́ ни есте́, егда́ поно́ сят ва́ м, и изжену́ т, и реку́ т вся́ к зо́ л глаго́ л, на вы́ лжу́ ще Мене́ ра́ ди.

Посреде́ Тя беззако́ нною со́ нм евре́ йский распя́ т, еди́ наго законода́ вца и изба́ вителя, вся́ каго беззако́ ния избавля́ юща, Христе́, ро́ д челове́ ческий: те́ мже воспева́ ем Тя́.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.