Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Та́же, Бла́го е́сть: Трисвято́е. По О́тче на́ш: тропари́, ектениа́, и ча́с пе́рвый, и отпу́ст.



Сти́ х: Испо́ лнихомся зау́ тра ми́ лости Твоея́, Го́ споди, и возра́ довахомся, и возвесели́ хомся: во вся́ дни́ на́ шя возвесели́ хомся, за дни́, в ня́ же смири́ л ны́ еси́, ле́ та, в ня́ же ви́ дехом зла́ я, и при́ зри на рабы́ Твоя́, и на дела́ Твоя́, и наста́ ви сы́ ны и́ х.

Апо́ столи Христо́ вы, де́ латели Спа́ совы, Кре́ ст бо я́ ко ра́ ло на ра́ мех нося́ ще, оляде́ вшую зе́ млю от и́ дольския ле́ сти очи́ стивше, и ве́ ры сло́ во все́ ясте: вои́ стинну досто́ йно нарица́ етеся, святи́ и Христо́ вы Апо́ столи.

Сти́ х: И бу́ ди све́ тлость Го́ спода Бо́ га на́ шего на на́ с, и дела́ ру́ к на́ ших испра́ ви на на́ с, и де́ ло ру́ к на́ ших испра́ ви.

Му́ ченичен: Еди́ но ды́ шуще, и на еди́ но взира́ юще страстоте́ рпцы му́ ченицы, еди́ н пу́ ть живота́ обре́ тше, е́ же за Христа́ сме́ рть ревну́ юще дру́ г дру́ га кончи́ не: Оле чудесе́! я́ ко сокро́ вища му́ ки предвосхища́ юще, дру́ г ко дру́ гу глаго́ лаху: я́ ко а́ ще не ны́ не у́ мрем, у́ мрем же вся́ ко, и бытию́ до́ лжная послу́ жим: сотвори́ м ну́ жду любоче́ стием, о́ бщее свое́ да вмени́ м, сме́ ртию живо́ т ку́ пим. Моли́ твами и́ х, Бо́ же, поми́ луй на́ с.

Сла́ ва, и ны́ не, Богоро́ дичен: Роди́ лся еси́ от Де́ вы несказа́ нно, Христе́, и просвети́ л еси́ су́ щыя во тьме́, вопию́ щыя: Го́ споди, сла́ ва Тебе́.

Та́ же, Бла́ го е́ сть: Трисвято́ е. По О́ тче на́ ш: тропари́, ектениа́, и ча́ с пе́ рвый, и отпу́ ст.

В четверто́ к блаже́ нны, гла́ с 7.

Красе́ н бе́ и до́ бр в сне́ дь, и́ же мене́ умертви́ вый пло́ д: Христо́ с е́ сть дре́ во живо́ тное, от Него́ же яды́ й не умира́ ю, но вопию́ с разбо́ йником: помяни́ мя́, Го́ споди, во Ца́ рствии Твое́ м.

Сти́ х: Блаже́ ни изгна́ ни пра́ вды ра́ ди, я́ ко те́ х е́ сть Ца́ рство Небе́ сное.

Из глубины́ злове́ рия язы́ к стада́ привлеко́ сте, прему́ дрии, к ве́ ре богокра́ сней, и к мы́ сленней трапе́ зе обро́ к многоце́ нный си́ х приведо́ сте, сла́ внии Апо́ столи.

Сти́ х: Блаже́ ни есте́, егда́ поно́ сят ва́ м, и изжену́ т, и реку́ т вся́ к зо́ л глаго́ л, на вы́ лжу́ ще Мене́ ра́ ди.

Омраче́ ние лю́ тыя пре́ лести све́ том пропове́ дания отгна́ вше, Апо́ столи Госпо́ дни, сердца́ благочести́ вых просвети́ ли есте́ я́ ве: те́ мже ва́ с пе́ сньми Боже́ ственными ублажа́ ем.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.