Главная

Контакты

Случайная статья

«Жодних перегонів - без медалі»

Славнозвісна команда України по біатлону знову посіла почесне місце на Чемпіонаті світу. На цей раз, збірна у складі Валентини Семеренко, Тури Бергер, Андреа Хенкель, Віти Семеренко, Олени Підгрушної та Юлії Джими виборола 4 медалі. Серед усіх учасниць вирізнилась Валя Семеренко, яка з рахунком +1. 42, 5 посіла третє місце. Це перша її медаль в індивідуальних перегонах світового рівня. Дорога до успіху була хоч і не легкою, але справжній талант і сила волі допомогли Валі досягти успіху. Народилася вона в Краснопіллі. Батьки намагалися прив’язати донькам  любов до спорту, але у місті було всього 2 розвинені спортивні секції - лижна та футбольна. Вибору особливого не було, і в четвертому класі разом зі своєю сестрою Вітою Валя прийшла в секцію лижних гонок. Через кілька років про Валю заговорили як про перспективну спортсменку. Але вона вирішила піти по стопах Зубрилової і Водоп'янова, вибравши біатлон.

Озброїтися запропонував тренер Григорій Іванович Шамрай, який свій значок майстра спорту здобув у біатлоні, але багато років працював з лижниками. Валю він попередив, що за рік біатлоністом вона не стане, і тільки через кілька років будуть якісь результати.

Першим міжнародним досвідом для неї стала участь у молодіжному чемпіонаті світу з лижних гонок, де вона пробилася до тридцятки найсильніших на дистанції 5 км вільним стилем.

На наступний великий чемпіонат Валя поїхала вже з сестрою і разом завоювали срібні медалі в естафеті на чемпіонаті світу в Контіолахті в 2005 році.

На Олімпіаду в Турині потрапила, але не потрапила її сестра Віта.

Новий олімпійський цикл почала з успішного виступу на літньому чемпіонаті світу в Уфі 2006 року. На цьому змаганні сестрам вперше довелося розігрувати медалі міжнародного рівня між собою. Валя виявилася більш успішною - три срібла і бронза, у її сестри Віти - одне срібло та бронза. Але на всесвітній універсіаді в Турині в 2007 році, сестри помінялися місцями. Обидві здобули 4 медалі. У гонці переслідування вони фінішували тримаючись за руки, першою була Віта. На чемпіонаті світу в Естерсунді в 2008 році вона зайняла друге місце в естафетних перегонах в складі Оксани Яковлевої, Віти Семеренко і Оксани Хвостенко, уступивши збірній Німеччини. Такий прорив дав змогу команді піднятися на шкалі Чемпіонату. Залишається тільки побажати успіху молодій спортсменці.

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.