|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Відкритий урок. з предмету: «Музичне мистецтво». Тема: «Класичний квартет». На екрані. Хід уроку
Відкритий урок з предмету: «Музичне мистецтво» Тема: «Класичний квартет»
Вчителя музики ЗНЗ №29: Кокодій В. О. На екрані Тема семестру: музика і мистецтво слова Тема уроку: Інструментальна музика. Класичні квартети
Мета: Визначити важливу роль музики в байках. Розвивати навички інтерпретувати твори, виявляти і розуміти головну думку літературного твору про музику. Виховувати інтерес до байки, камерної музики, …………….. якості творчої особистості.
Музичний та літературний матеріал: І. Крилов «Квартет» ( байка) З трьома фрагментами хаотичної музики Л. Глібов «Музики» ( слухання) В. Барвинський слухання квартет. А. Житкевич: спів. Все це потрібно мені Хід уроку Вхід учнів під музику «Все це потрібно мені». Муз А. Житкевича Вітання: Вчитель: «Добрий день». Діти: « Добрий день». Розпівочний матеріал. 1. а) унісон; б) спів І тетрахорда 2. спів гами «до мажор» 2 поспівки «До горобчика гніздо» 3. Розпівування голосних звуків: мє, ме, ма, мо, му. 4. Спів вивчених пісень: 1) «Ода пісні» муз. і сл. О. Антоняка 2) «Чарівний смичок» Норвежська народ. пісня Питання до класу: Чому музикант не продав свою скрипку? Ця народна пісня народилася на основі норвежської народної казки Питання до класу: А які ви знаєте казки, де згадуються музиканти і музичні інструменти? Відповіді: «Чарівна сопілка» «Бременські музиканти». Вчитель: В народі любили і поважали людей, які приносили добро і радість своєю грою на музичних інструментах. Про них складали пісні, казки. А з яким літературним жанром ми познайомимося зараз, який також пов’язаний з музикою і музичними інструментами, ми дізнаємося, розгадуючи кросворд.
Питання: 1. Ударний народний інструмент 2. Урочиста пісня. 3. Прізвище російського композитора, автора симфонічної музики. 4. Вокальний твір без віршованого тексту. 5. Музично-сценічний твір, в яких думки і почуття передаються мімікою і танцем. Усім відома байка видатного російського байкаря позаминулого століття Івана Крилова «Квартет».
Питання до класу: Як ви розумієте слово «квартет»? Відповіді: Коли чотири музиканти виконують музичний твір. Слухаємо Байку. Питання: 1) Головна думка байки 2) Які інструменти взяли герої казки. Аналогічну казку про музикантів-невдах написав український байкар Л. Глібов «Музики». «Роздобули баса, цимбали, і скрипочка, і бубон є. Прехорошенько посідали та як ушкварили – ой лишенько моє!! А зараз ми послухаємо квартет музикантів, які вміють грати. Музика Василя Барвінського (українського композитора) твір написаний на українські народні пісні. Питання класу: 1. Які музичні інструменти виконували музику. 2. Чи відчули ви інтонації української народної музики. 3. Характер музичного твору, темп, динаміка. Як ви думаєте, діти, чи потрібно нам знайомитися з казками, байками з музикою?
Нам все потрібно те, що нас оточує впродовж життя. (мова, казки, пісні, …. ) Співаю пісню «Все це потрібно мені» муз. А. Житкевича. Вчимо 1-й куплет пісні.
Перевірка знань 1. Урочиста пісня - … 2. Вокальний твір без віршованого тексту - … 3. Вокальна музика для - … 4. Інструментальна музика для - … 5. Найголовніший симфонічний твір – 6. Літературний твір для опери і балету - … 7. Музично-сценічна вистава, де почуття передаються за допомогою танцю і міміки - … 8. Квартет – музичний твір для: - 1, 2, 3, 4, 5-ти інструментів? 9. Чи можемо ми музику до опери, балету назвати симфонічною музикою: так – ні. 10. Літературний твір + музика, це – симфонія, балет, опера, пісня.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|