Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Практичне заняття по темі. «Квантори загальності і існування. Правило побудови заперечень висловлювань, які містять квантори». План заняття. Хід заняття. 1. Актуалізація опорних знань.



Практичне заняття по темі

«Квантори загальності і існування. Правило побудови заперечень висловлювань, які містять квантори»

Мета: навчити розрізняти квантори загальності і існування, встановлювати істинність чи хибність висловлень з кванторами, будувати заперечення висловлень з кванторами двома способами, знаходити у підручниках для загальноосвітньої школи висловлення з кванторами і вміти їх аналізувати та будувати до них заперечення.

Обладнання: підручники математики, фізики, хімії для загальноосвітньої школи.

Література:

  1. В. М. Кухар, Б. М. Білий – Теоретичні основи початкового курсу математики – К.: Вища школа, 1987. – 320с.
  2. Л. П. Стойлова, А. М. Пишкало – Основи початкового курсу математики – М.: Просвещение, 1988. – 320с.
  3. В. Н. Боровик, Л. М. Вивальнюк, М. М. Мурач, О. І. Соколенко – Курс математики – к.: Вища школа, 1995. – 392с.

 

План заняття

1. Актуалізація опорних знань.

2. Вправляння у виконанні практичних вправ.

3. Підсумок.

 

 

Хід заняття

1. Актуалізація опорних знань.

1. Перелічіть квантори загальності і існування.

2. Поясніть встановлення істинності і хибності висловлень з кванторами.

3. Назвіть правила побудови заперечень висловлень, що містять квантори.

 

2. Вправляння у виконанні практичних вправ.

1) Глава 1, § 2, п. 8 [2] № 1 – визначення кванторів.

2) Глава 1, § 2, п. 8 [2] № 2 – встановлення істинності висловлень з кванторами.

3) Глава 1, § 2, п. 8 [2] № 6 – добір кванторів для істинного висловлення.

4) Глава 1, § 2, п. 9 [2] № 1 – перевірка побудованих заперечень з кванторами.

5) Глава 1, § 2, п. 9 [2] № 2 (1) – побудова заперечень двома способами.

6) Глава 1, § 2, п. 9 [2] № 4 – вибір заперечень висловлень з кванторами.

 

Додаткові вправи:

1. Пояснити істинність (хибність) висловлень і побудувати до них заперечення:

А) «Квадрат є прямокутником»

Б) «Деякі непарні числа діляться на 13».

 

2. Записати за допомогою предикатів та кванторів загальності або існування:

А) теорему Піфагора (пряму і обернену);

Б) теорему про можливість описати коло навколо трикутника;

В) теорему про можливість вписати коло в чотирикутник;

Г) третю ознаку рівності трикутників (за трьома сторонами).

 

3. Знайдіть у підручнику «Геометрія 10-11» Погорєлова О. В. твердження, що є висловленнями з кванторами, назвіть їх структуру, побудуйте заперечення.

4. Аналогічне завдання з підручниками алгебри, фізики, хімії.

 

5. Підсумок заняття:

Завдання домашньої роботи і інструктаж до неї:

1) Глава 1, § 2, п. 8 [2] № 3 – встановлення істинності чи хибності висловлень з кванторами.

2) Глава 1, § 2, п. 8 [2] № 5 – відбір істинних висловлень з кванторами.

3) Глава 1, § 2, п. 9 [2] № 2 (2) – побудова заперечень двома способами.

4) Глава 1, § 2, п. 9 [2] № 3 - вибір заперечень висловлень з кванторами.

5) Знайти у підручниках загальноосвітньої школи та початкових класів висловлення з кванторами, визначити їх структуру і побудувати заперечення.

 

 



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.