Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Тема. Нідерландська революція



Мета: з’ясувати причини, хід та наслідки революції в Нідерландах; визначити вплив ідей Реформації на революцію в Нідерландах; розвивати вміння аналізувати історичні події та факти, а також опрацьовувати історичну інформацію; виховувати негативне ставлення до будь-яких проявів насильства.

Тип уроку: комбінований (з елементами інтерактивних технологій та методів критичного мислення).

Обладнання: карта «Нідерландська буржуазна революція XVI ст. »; атлас, ватман, маркери, дошка, ілюстрації.

Основні поняття та терміни: «інквізиція», «буржуазна революція», «Утрехтська унія».

Основні дати та події:

• 1566 р. — «іконоборче повстання» — початок Нідерландської революції;

• 1579 р. — Утрехтська унія;

• 1609 р. — перемога Нідерландської революції.

Історичні діячі: Карл І, Філіпп ІІ, герцог Альба, Вільгельм Оранський.

Крім перешкоди для Божої справи, як показує досвід минулого, зміна релігії завжди супроводжується зміною державного ладу…

                                                                     Філіпп ІІ

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Гра «герой, дата, подія»

Учитель проходить повз учасників гри (у грі бере участь весь клас), що сидять зазвичай за партами, і просить одного з них назвати героя, іншого — дату, пов’язану з цим героєм, а третього — відповідну подію.

Зразок учнівської відповіді

1. Жан Кальвін → 1536р. → твір «Настанова у християнській вірі».

2. Жан Кальвін → 1509–1564 рр. → роки життя кальвіністського ідеолога.

3. Ігнасій Лойола → 1534 р. → створення Ордену єзуїтів.

Розпізнавання інформації

Учитель пропонує учням низку речень. Користуючись скороченнями — «ф» — факт і «п» — погляд (точка зору), вони повинні позначити, які з наведених речень подають факти, а які висвітлюють погляди.

Зразок учнівської відповіді

1. Лютеранська церква стала панівною у Швеції та Данії — «ф»;

2. Аугсбурзький мир було підписано 1555 р. — «ф»;

3. Головне — не дотримання обрядів, а істинність віри — «п»;

4. Орден єзуїтів створив свою державу в Парагваї, яка проіснувала понад 150 років — «ф»;

5. Людина має право спілкуватися з Богом не тільки через церкву, а й безпосередньо — «п».

ІІІ. Опрацювання нового навчального матеріалу

Щоденник подвійних нотаток

Сторінка учнівського зошита ділиться на дві колонки. Зліва школярі записують уривок тексту підручника, зокрема той, що їх вразив, зацікавив чи заінтригував, а справа — свій коментар.

Зразок учнівської відповіді



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.