Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Ева́нгелия Христо́ва и́стиннии послу́шницы/ яви́стеся, преподо́бнии,/ мир и вся, я́же в нем, я́ко не су́щая,/ преоби́девше любве́ ра́ди Христо́вы,/ и в морски́й о́стров всели́



Ева́ нгелия Христо́ ва и́ стиннии послу́ шницы/ яви́ стеся, преподо́ бнии, / мир и вся, я́ же в нем, я́ ко не су́ щая, / преоби́ девше любве́ ра́ ди Христо́ вы, / и в морски́ й о́ стров всели́ стеся/ и трудолю́ бно в нем проти́ ву ко́ зней неви́ димых враго́ в подвиза́ стеся, / посто́ м, бде́ нием же и всено́ щным стоя́ нием/ пло́ ти своя́ ду́ ху му́ дре повину́ ли есте́. / Сего́ ра́ ди от Вседержи́ тельныя десни́ цы досто́ йныя венцы́ прия́ ли есте́. / И ны́ не Пресвяте́ й Тро́ ице предстоя́ ще, моли́ теся, / всеблаже́ ннии отцы́ Се́ ргие и Ге́ рмане, / сохрани́ тися в ми́ ре оте́ честву на́ шему/ и спасти́ ся душа́ м на́ шим.

Ин тропа́ рь, глас 1:

От мирски́ я молвы́ бе́ гающе, / безмо́ лвия и благоче́ стия рачи́ тели, / в ти́ хое приста́ нище Валаа́ ма от восто́ ка приидо́ сте/ и в нем, ева́ нгельски Христу́ доброде́ тельми после́ довавше, / на верх соверше́ нства востекли́ есте́, / и ны́ не в торжестве́ преми́ рном Богозре́ нием наслажда́ ющеся, / всеблаже́ ннии отцы́ Се́ ргие и Ге́ рмане, / Человеколю́ бца Бо́ га моли́ те, / е́ же спасти́ всех нас, / благоче́ стно вас почита́ ющих.

< далеесм. основнойЧин>

Нахвали́ техстихи́ ры:

Сти́ х: Сотвори́ тивнихсуднапи́ сан. /Сла́ васия́ бу́ детвсемпреподо́ бнымЕго́.

Сти́ х: Хвали́ теБо́ гавосвяты́ хЕго́, /хвали́ теЕго́ воутверже́ нииси́ лыЕго́.

Сти́ х: Хвали́ теЕго́ наси́ лахЕго́, /хвали́ теЕго́ помно́ жествувели́ чествияЕго́.

Глас 4. Дал еси́ во о́ браз нам/ благоугожда́ ти Тебе́, Го́ споди, / благи́ я и ве́ рныя рабы́ Твоя́ Се́ ргия и Ге́ рмана, / и́ же у́ мным бо́ дренным трезве́ нием/ бори́ тели де́ моны посрами́ ша, / стра́ стныя прило́ ги их доблему́ дренно отрази́ вше/ и греху́ не бы́ вше раби́, / Тебе́ благоуго́ дни яви́ шася, / Иису́ се Всеси́ льне, Спа́ се душ на́ ших.

Сти́ х: Хвали́ теЕго́ вогла́ сетру́ бнем, /хвали́ теЕго́ вопсалти́ риигу́ слех.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.