Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Песнь 1. Ипакои, глас 6



 

Канон Входу Господню в Иерусалим,

глас 4.

 

Песнь 1

Ирмос: Я вишася источницы бездны, влаги непричастны, и открышася моря волнующася основания бурею: манием бо запретил еси ему, изрядныя же люди спасл еси, поющия победную песнь Тебе, Господи.

 

И з уст младенец незлобивых и ссущих хвалу Твоих раб совершил еси, разрушити супостата и отмстити страстию Креста падение древняго Адама, древом же воскресити сего, поюща победную песнь Тебе, Господи.

 

Х валение Церковь преподобных живущему в Сионе, Тебе, Христе, приносит, о Тебе же Израиль, Творце своем, радуется, и горы языцы противообразнии каменосердечнии от лица Твоего возвеселишася, поюще победную песнь Тебе, Господи.

 

Песнь 3

Ирмос: Т очащий краесекомый повелением Твоим твердый ссаша камень израильтестии людие. Камень же Ты еси, Христе, и Жизнь, на Немже утвердися Церковь зовущая: осанна, благословен еси Грядый.

 

М ертвеца чертверодневна повелением Твоим из мертвых с трепетом ад испусти Лазаря. Воскресение бо Ты, Христе, и Жизнь, в Немже утвердися Церковь зовущи: осанна, благословен еси Грядый.

 

В оспойте людие благолепно в Сионе, и молитву воздадите Христу во Иерусалиме; Сам грядет во славе со областию, в Немже утвердися Церковь зовущи: осанна, благословен еси Грядый.

 

Ипакои, глас 6

С ветвьми воспевше прежде с древесы последи яша Христа Бога неблагодарнии иудее. Мы же верою непреложною присно почитающе яко Благодетелся, выну вопием Ему: благословен еси Грядый Адама воззвати.

 

Песнь 4

Ирмос: Х ристос грядый явственно Бог наш, приидет и не закоснит от горы приосененныя чащи, Отроковицы раждающия неискусомужныя, пророк древле глаголет. Тем вси вопием: слава силе Твоей, Господи.

 

Д а точат веселие крепкое мастительное горы, и все холми и древа дубравная да взыграют; Христа хвалите языцы, и тому вси людие радующеся возопийте: слава силе Твоей, Господи.

 

К репостию царствуяй веки Господь облечен приидет; Сего красоты и славы несравненно есть благолепие в Сионе. Темже вси вопием: слава силе Твоей, Господи.

 

П ядию измеривый небо, дланию же землю Господь прииде, Сион бо избра, в немже жити и царствовати изволи, и возлюби люди, верно вопиющия: слава силе Твоей, Господи.

 



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.