Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Оқу мақсаттары. Сабақ мақсаттары. Жетістік критерийлері. Тілдік мақсаттар. Құндылықтарды дарыту. Пәнаралық байланыстар. АКТ қолдану дағдылары. Бастапқы білім. Сабақ барысы



 

Ұ зақ мерзімді жоспар: 6-бө лім Бірлескен жә не шытырман тапсырмалар арқ ылы оқ ыту                                        

 

Мектеп:

Кү ні:

Мұ ғ алімнің аты-жө ні:

Сынып: 4 а

Қ атысқ андар саны:

Қ атыспағ андар саны:

 

Сабақ тақ ырыбы

 Басқ алармен     ынтымақ тастық жә не кө шбасшылық

 

 

Оқ у мақ саттары

Денсаулық ты нығ айтуғ а ық пал ететін дене жаттығ уларын орындау кезінде қ иындық тар мен тә уекелдерді ең серу ү шін тиісті реакцияларды таң дау жә не қ олдану

Сабақ мақ саттары

Оқ ушылар жасайалады:                                                                                    Топтарда қ ауіпсіз жұ мыс істеу;                                                                             Денсаулық тың негізгі аспектілерін тү сіну

Барлық оқ ушылар қ озғ алыс кең істігінде толық топ ретінде қ ауіпсіз жұ мыс істеу

Жетістік критерийлері

Оқ ушылар                                                                                                                              Жаттығ у кезінде қ ауіпсіздік шараларын сақ тайалады.                                             Командалық жарыстардағ ы қ иындық тарды жең у қ абілетін кө рсетеалады     Негізгі қ имыл-қ озғ алыс жаттығ уларының байланысын анық тайды.  

Тілдік мақ саттар

Оқ ушылар сабақ кезінде қ ауіпсіздік ережелерінің сақ тайалады;                             Адам денсаулығ ына арналғ ан жаттығ удың маң ызы туралы айтып берің із;     Бағ алауда қ ұ зыретті сө з қ алыптастырың ыз                                            Тақ ырыпқ а қ атысты сө здік жә не терминология:                                                 Қ ауіпсіздік, қ озғ алыс дағ дылары, жаттығ улар, денсаулық, ынтымақ тастық, команда, қ иындық тарды ең серу                                                                               Кілт сө здер мен тіркестер:                                                                                     Дене мү шелері кайталау.                                                                              Қ озғ алу дағ дылары: секіру, лақ тыру, жү гіру.                                Диалог.                                                                                                           Сө йлесулер мен жазу ү шін пайдалы ө рнектер:                                                      Қ ауіпсіздікті сақ тау ү шін.                                                                                 Денсаулық – бұ л                                                                                                                                                                                                                               Шапшаң жү гірудің дене шынық тыруда неліктен маң ызды екенін айта аласыз ба?

Қ ұ ндылық тарды дарыту

- Сыйластық.  

Командалық жұ мысты ұ йымдастыру арқ ылы ынтымақ тастық ты дамыту.

Пә наралық байланыстар

«Қ азақ тілі» пә німен қ арым-қ атынас, студенттердің материалдарын таныстыру, дене шынық тыру сабақ тарында қ ауіпсіздік техникасы                                                                               Физикамен байланыс - Домалауғ а бейімделген спорт қ ұ ралдары.

(Доп. т. б. )

АКТ қ олдану дағ дылары

Фото жә не видео пайдалану.                                                                     Оқ ушылар                                                                                                                        Қ ауіпсіздік презентациясын жә не сау адамның негізгі белгілерін пайдалану.

Бастапқ ы білім

Оқ ушылар қ ауіпсіздіктің кейбір ұ ғ ымдарын білді.                                                     Осы бө лімде денсаулық тың негізгі ұ ғ ымдарына шолу жасалады, кү нделікті таң ғ ы жаттығ уды орындаудың маң ыздылығ ы айтылады, оқ ушыларғ а таң ғ ы жаттығ у кешенін қ ұ ру мү мкіндігі беріледі. Оқ ушылар ө здерінің жү гіру, секіру жә не лақ тыру сияқ ты қ озғ алу дағ дыларын дамыту жә не жақ сартуғ а жігерленеді. Жү гіру дағ дылары жеке жә не топтық жаттығ улар арқ ылы ойын негізінде байытылады. Бө лімнің соң ында физикалық қ асиеттер ойындар мен эстафета арқ ылы бекітіледі.

Сабақ барысы

Сабақ тың жоспарланғ ан кезең дері

Сабақ тағ ы жоспарланғ ан іс-ә рекет

Ресурстар

Сабақ тың басы 0-5   5-7     7-9       9-1

Сә лемдесу.                                                                    Сабақ тың тақ ырыбын хабарлау.

 Сапқ а отырғ ызу. сабақ барысын тү сіндіру.                                                                    Қ ауіпсіздік жә не тә ртіп ережелері.                            дене шынық тыру сабақ тарында қ ауіпсіздікті сақ тау туралы презентацияны қ арауғ а шақ ырылады. Техника қ ауіпсіздігі

 Сапқ а тұ ру                                                                Кең істікте топпен жү гіргенде неге сақ болу керек екенімізді айта аласын ба?                                                              Жү ру.                                                                        Саптық жаттығ улар. Ж. Д. Ж. қ озғ алыста         Орташа қ алыпта жү гіру, алаң ның оң жағ ынан сол жағ ына қ арай                                                                 Оң жақ иық пен адымдап секіру                                                         Сол жақ иық пен адымдап секіру                              Ә рбір адымда секіріп жү гіру                                        Аяқ ты артқ а бү гіп жү гіру                                             Тізені жоғ ары қ ө теріп жү гіру                                        Ж. Д. Ж. бір орында.

                                                                             

 

Ә р жаттығ уғ а кең, ашық кең істік.

Ә р оқ ушығ а ү лкен кө бік доп.

Доптар: тү рлі мө лшер, текстура, тү с, салмақ, т. б.

 

 

Доптар (тү рлі мө лшерлі). Нысана ретінде тү рлі қ айта ө ң деле алатын заттар қ олданыла алады: пластикалық саптаяқ / шө лмектер, картон туба / жә шіктер.

 

Ү лкен бос кең істік

 

Ү лкен ойын кең істігі. Волейбол                                    добы, шең берлер, бор, мұ ғ алім ысқ ырығ ы.

 

 

Кең, бос алаң. Ысқ ырық, борлар, фишкалар.

Ойын ережесіне сілтеме: https: //www. google. kz/url? sa

=t& rct=j& q=& esrc=s& source

=web& cd=1& cad=rja& uact= 8& ved=0ahUKEwjAgKzs7Zf XAhUEOJoKHZNcArgQFgg kMAA& url=https%3A%2F% 2Flibrary. wksu. kz%2Findex. p hp%3Foption%3Dcom_docm an%26task%3Ddoc_downloa d%26gid%3D644%26Itemid

%3D2& usg=AOvVaw11nC7 9ot06qir1MnJe8kD7

 

Сабақ тың ортасы          30-35

Басқ алармен      ынтымақ тастық жә не кө шбасшылық

«Доп жерде» ойыны. Ойынғ а барлық сынып шең бер бойымен тұ рады. Оның ортасына екі ойыншы орналасады. Дө ң гелектің бойында тұ рғ андар бір немесе екі тізелеріне отырады. Оларда бірнеше баскетбол добы болуы қ ажет. Ортадағ ы екі ойыншы – «нысаналар». Мұ ғ алімнің белгісі бойынша ойынғ а қ атысушылар екі

«нысананың » аяқ тарына тигізу ү шін допты домалатады. Ал, олар допты тигізбеуге тырысады. Егерде біреуінің аяғ ына доп тисе, ол жаң ағ ы ойыншының орнына тұ рады. Шең бердің ортасында кө бірек ө нер кө рсеткен  ойыншы жең імпаз болып саналады. Оқ ушығ а шең бердің ортасында он секундтан кө п емес уақ ыт болуғ а болады, егер осы уақ ыт аралығ ында оғ ан доп тимесе. Мұ ғ алім ойын барысында келесідей ережелердің сақ талуына назар аударуы қ ажет:

- ойын белгі бойынша басталады;

- доп тиген жетекші, оғ ан доп тигізген ойыншының орнымен ауысады;

- допты тізеден тө мен ғ ана тигізу керек.

«Нысананың » шең бер ортасында болу уақ ытын мұ ғ алім ө зі реттейді.

Сұ раң ыз:

Ойыншылардың бойында  қ андай дағ дылар болу керек?

 

Сабақ тың соң ы 35-40  

Рефлексия

Талқ ылаулар арқ ылы ойындардағ ы ә ріптестік ынтымақ тастық тың пайдасы мен белсенді қ ызметтен денсаулық ү шін ә леуетті пайданы қ арастырың ыз.

 Сұ раң ыз: командада жақ сы жұ мыс жасадың ыз ба? « Қ армақ » ойында кім болғ ысы келді жә не ол қ алай жасады?

Дене шынық тыру дайындығ ының қ андай компоненттері осы белсенділікті дамытады? (мысалы, тө зімділік, жылдамдық ). Дене жү ктемесі денсаулық қ а пайдалы ма

Сабақ мақ саттары мең геру мақ саттары жү зеге асырымды болды ма?

Бү гін оқ ушылар нені ү йрендіндер?

Оқ ыту ортасы қ андай болды?

Саралау – оқ ушыларғ а қ алай  кө бірек қ олдау кө рсетуді  жоспарлайсыз? Қ абілеті жоғ ары оқ ушыларғ а қ андай міндет қ оюды жоспарлап отырсыз?

Бағ алау – оқ ушылардың материалды мең геру дең гейін қ алай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық жә не қ ауіпсіздік техникасының сақ талуы


Қ абілеті жоғ ары оқ ушыларды тө решілікке жә не ойын басқ аруғ а тарту.                                                             Тірек-қ озғ алыс жә не тепе-тең дік дағ ды жаттығ уларында нә тиже мен тапсырма бойынша тү рлендіру.

Қ озғ алыс сө здік қ орларын кең ейту ү шін қ абілеті жоғ ары оқ ушыларғ а кең істікте қ озғ алыс / тепе-тең дік кезінде қ иынырақ сұ рақ тар қ ою.

Қ абілеті жоғ ары оқ ушыларғ а тағ ы да композиттік қ ұ рылғ ылар қ осу (мысалы: динамика, қ атынастар).

Жұ птық жұ мыс пен талқ ы сапасы

· Кө ру, тың дау, сұ рақ қ ою.

· Оқ ушылар керек жерде тоқ тап, қ озғ алғ анда қ ауіпсіздіктен хабардар бола отырып, қ осыла ма?

· Оқ ушылар ассиметрия мен симметрияның не екенін тү сіне ме?

Ғ ылыммен байланыс – денсаулық жә не дене, қ ауіпсіздік.

Кауіпсіздік ережелерімен таныстыру

Рефлексия

Сабақ мақ саттары/мең геру мақ саттары жү зеге асырымды болды ма?

Бү гін оқ ушылар нені ү йренді?

Оқ ыту ортасы қ андай болды? Менің бө ліп оқ ытқ аным ө з мә нінде жү зеге асты ма?

Тө менде берілген бос орынды ө з сабағ ың ызғ а рефлексия жү ргізу ү шін пайдаланың ыз. Сабағ ың ызғ а қ атысты сол жақ та келтірілген сұ рақ тарғ а жауап берің із.

 

Жалпы бағ а

Сабақ тың жақ сы ө ткен екі аспектісі (оқ ыту туралы да, оқ у туралы да ойланың ыз)?

1:

2:

Сабақ ты жақ сартуғ а не ық пал ете алады (оқ ыту туралы да, оқ у туралы да ойланың ыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқ ушылардың жетістік/қ иындық тары туралы нені білдім, келесі сабақ тарда неге кө ң іл бө лу қ ажет?

             

 



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.