Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Го́споди, поми́луй. (40 раз)



Иере́ й: Я́ ко Твое́ есть Ца́ рство и си́ ла и сла́ ва Отца́ и Сы́ на и Свята́ го Ду́ ха, ны́ не и при́ сно и во ве́ ки веко́ в.

Хор: А ми́ нь.

Конда́ к священномученика, глас 4:

Д ух ми́ рен и кро́ ток стяжа́ в, / тве́ рдое упова́ ние на милосе́ рдие Бо́ жие име́ я, / блюсти́ тель ве́ рный Це́ ркве Росси́ йския / и испове́ дник Христо́ в яви́ лся еси́, / священному́ чениче Пе́ тре, / при́ сный о нас пред Бо́ гом предста́ телю // и моли́ твенниче о душа́ х на́ ших.

Го́ споди, поми́ луй. (40 раз)

И́ же на вся́ кое вре́ мя и на вся́ кий час, на Небеси́ и на земли́, покланя́ емый и сла́ вимый, Христе́ Бо́ же, Долготерпели́ ве, Многоми́ лостиве, Многоблагоутро́ бне, И́ же пра́ ведныя любя́ й и гре́ шныя ми́ луяй, И́ же вся зовы́ й ко спасе́ нию обеща́ ния ра́ ди бу́ дущих благ. Сам, Го́ споди, приими́ и на́ ша в час сей моли́ твы и испра́ ви живо́ т наш к за́ поведем Твои́ м, ду́ ши на́ ша освяти́, телеса́ очи́ сти, помышле́ ния испра́ ви, мы́ сли очи́ сти и изба́ ви нас от вся́ кия ско́ рби, зол и боле́ зней, огради́ нас святы́ ми Твои́ ми А́ нгелы, да ополче́ нием их соблюда́ еми и наставля́ еми, дости́ гнем в соедине́ ние ве́ ры и в ра́ зум непристу́ пныя Твоея́ сла́ вы, я́ ко благослове́ н еси́ во ве́ ки веко́ в, ами́ нь.

Г о́ споди поми́ луй. (Три́ жды. )

Сла́ ва Отцу́ и Сы́ ну и Свято́ му Ду́ ху и ны́ не и при́ сно и во ве́ ки веко́ в. Ами́ нь.

Ч естне́ йшую Херуви́ м и сла́ внейшую без сравне́ ния Серафи́ м, без истле́ ния Бо́ га Сло́ ва ро́ ждшую, су́ щую Богоро́ дицу, Тя велича́ ем.

И́ менем Госпо́ дним благослови́, о́ тче.

Иере́ й: Моли́ твами святы́ х оте́ ц на́ ших, Го́ споди Иису́ се Христе́, Бо́ же наш, поми́ луй нас.

Чтец: Ами́ нь. Бо́ же и Го́ споди сил и всея́ тва́ ри Соде́ телю, И́ же за милосе́ рдие безприкла́ дныя ми́ лости Твоея́ Единоро́ днаго Сы́ на Твоего́, Го́ спода на́ шего Иису́ са Христа́, низпосла́ вый на спасе́ ние ро́ да на́ шего, и честны́ м Его́ Кресто́ м рукописа́ ние грех на́ ших растерза́ вый, и победи́ вый тем нача́ ла и вла́ сти тьмы. Сам, Влады́ ко Человеколю́ бче, приими́ и нас, гре́ шных, благода́ рственныя сия́ и моле́ бныя моли́ твы и изба́ ви нас от вся́ каго всегуби́ тельнаго и мра́ чнаго прегреше́ ния и всех озло́ бити нас и́ щущих ви́ димых и неви́ димых враг. Пригвозди́ стра́ ху Твоему́ пло́ ти на́ ша и не уклони́ серде́ ц на́ ших в словеса́ или́ помышле́ ния лука́ вствия, но любо́ вию Твое́ ю уязви́ ду́ ши на́ ша, да, к Тебе́ всегда́ взира́ юще и е́ же от Тебе́ све́ том наставля́ еми, Тебе́, непристу́ пнаго и присносу́ щнаго зря́ ще Све́ та, непреста́ нное Тебе́ испове́ дание и благодаре́ ние возсыла́ ем, Безнача́ льному Отцу́ со Единоро́ дным Твои́ м Сы́ ном и Всесвяты́ м, и Благи́ м, и Животворя́ щим Твои́ м Ду́ хом ны́ не, и при́ сно, и во ве́ ки веко́ в, ами́ нь.

 

Боже́ ственная литурги́ я:

Диа́ кон: Б лагослови́ влады́ ко.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.