Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





ПСАЛОМ ПОКАЯННЫЙ. СИМВОЛ ВЕРЫ



50 ПСАЛОМ ПОКАЯННЫЙ

Поми́луй мя, Бо́же, по вели́цей ми́лости Твое́й, и по мно́жеству щедро́т Твои́х очи́сти беззако́ние мое́. Наипа́че омы́й мя от беззако́ния моего́, и от греха́ моего́ очи́сти мя. Я́ко беззако́ние мое́ аз зна́ю и грех мой предо мно́ю есть вы́ну. Тебе́ Еди́ному согреши́х, и лука́вое пред Тобо́ю сотвори́х, я́ко да оправди́шися во словесе́х Твои́х и победи́ши, внегда́ суди́ти. Се бо в беззако́ниих зача́т есмь, и во гресе́х роди́ мя ма́ти моя́. Се бо и́стину возлюби́л еси́, безве́стная и та́йная прему́дрости Твоея́ яви́л ми еси́. Окропи́ши мя иссо́пом, и очи́щуся, омы́еши мя, и па́че сне́га убелю́ся. Слу́ху моему́ да́си ра́дость и весе́лие, возра́дуются ко́сти смире́нныя. Отврати́ лице́ Твое́ от грех мои́х, и вся беззако́ния моя́ очи́сти. Се́рдце чи́сто сози́жди во мне, Бо́же, и дух прав обнови́ во утро́бе мое́й. Не отве́ржи мене́ от лица́ Твоего́, и Ду́ха Твоего́ Свята́го не отыми́ от мене́. Возда́ждь ми ра́дость спасе́ния Твоего́, и Ду́хом Влады́чним утверди́ мя. Научу́ беззако́нныя путе́м Твои́м, и нечести́вии к Тебе́ обратя́тся. Изба́ви мя от крове́й, Бо́же, Бо́же спасе́ния моего́, возра́дуется язы́к мой пра́вде Твое́й. Го́споди, устне́ мои́ отве́рзеши, и уста́ моя́ возвестя́т хвалу́ Твою́. Я́ко а́ще бы восхоте́л еси́ же́ртвы, дал бых у́бо, всесожже́ния не благоволи́ши. Же́ртва Бо́гу дух сокруше́н, се́рдце сокруше́нно и смире́нно Бог не уничижи́т. Ублажи́, Го́споди, благоволе́нием Твои́м Сио́на, и да сози́ждутся сте́ны Иерусали́мския. Тогда́ благоволи́ши же́ртву пра́вды, возноше́ние и всесожега́емая: тогда́ возложа́т на олта́рь Твой тельцы́

СИМВОЛ ВЕРЫ

Верую во единаго Бога Отца, Вседержителя, Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым. И во единаго Господа Иисуса Христа, Сына Божия, Единороднаго, Иже от Отца рожденнаго прежде всех век; Света от Света, Бога истинна от Бога истинна, рожденна, несотворенна, единосущна Отцу, Имже вся быша. Нас ради человек и нашего ради спасения сшедшаго с небес и воплотившагося от Духа Свята и Марии Девы и вочеловечшася. Распятаго же за ны при Понтийстем Пилате, и страдавша, и погребенна. И воскресшаго в третий день по Писанием. И возшедшаго на Небеса, и седяща одесную Отца. И паки грядущаго со славою судити живым и мертвым, Егоже Царствию не будет конца. И в Духа Святаго, Господа, Животворящаго, Иже от Отца исходящего, Иже со Отцем и Сыном спокланяема и сславима, глаголавшаго пророки. Во едину Святую, Соборную и Апостольскую Церковь. Исповедую едино крещение во оставление грехов. Чаю воскресения мертвых, и жизни будущаго века. Аминь.

Во имя Отца. АМИНЬ! Сына АМИНЬ! И Святаго Духа АМИНЬ!

Елицы во Христа креститеся во Христа облекостеся. Аллилуия! (все 3 раза)

Подними, Господи, всех моих убиенных и некрещенных детей и выведи их из ада по молитвам Богородицы, святых Сил Небесных и всех Твоих Святых, а также за поклоны голубей и за наши покаянные слезы.

Окрести их, Господи, в море щедрот Твоих и спаси их неизреченною Твоею благодатью и не лиши их Света Твоего Божественного, а нас окаянных, грешных и недостойных прости, пощади и помилуй.

Господи, Сам нарицай имена, аще у них еще нет имен, моим убиенным и некрещенным младенцам во чреве томящихся и в темнице сидящих.

Господи, Богородицы ради облеки в белые одежды моих убиенных и некрещенных младенцев и выведи их из вечного ада.

Господи, Крестителем Своим Иоанном окрести моих убиенных и некрещенных младенцев во чреве томящихся и в темнице сидящих.

Господи, Варварой великомученицей приобщи (причасти) моих младенцев во чреве томящихся и в темнице сидящих.

Господи, Своих восприемников Симеона Богоприимца и Анну Пророчицу соделай восприемниками моих младенцев во чреве томящихся и в темнице сидящих.

Святая схимонахиня Сергия, одень крестики на моих вымоленных младенцев.

прошение с большим земным поклоном – 30 раз:

«Господи, Иисусе Христе, Сыне и Слове Божий, Богородицы ради помилуй меня грешного(ую) и спаси моих убиенных и некрещенных младенцев во чреве томящихся, в темнице сидящих».

Господи, причисли моих вымоленных младенцев к 14-ти тысячам убиенным Вифлеемским младенцам и сопричти их к небесному воинству цесаревича Алексия, архистратига всех чад убиенных!

Царю Небесный,Утешителю, Душе истины…  (см. полную молитву выше)

Отче наш,Иже еси на небесех! Да святится имя...  (см. полную молитву выше)

Милосердия двери отверзи нам, Благословенная Богородице, надеющиеся на Тя, да не погибнем, но да избавимся Тобою от бед, Ты бо еси спасение рода христианскаго.

Помилуй нас, Господи, помилуй нас всякаго бо ответа недоумеюще, сию Ти молитву яко Владыце грешнии приносим – помилуй нас.

Прости нас, Господи преступников, которые восхотели ценою крови своих детишек благоденствие.

Светися, Светися Новый Иерусалиме, Слава бо Господня на Тебе возсия, ликуй ныне и веселися Сионе, Ты же Чистая красуйся Богородице о возстании Рождества Твоего.

Христос воскресе из мертвых смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав. (3раза)

И даровал нам жизнь вечную, поклоняемся Его тридневному воскресению. Аминь.

Достойно есть яко воистину блажити Тя Богородицу, Присноблаженную и Пренепорочную и Матерь Бога нашего. Честнейшую Херувим и славнейшую без сравнения Серафим, без истления Бога Слова рождшую, сущую Богородицу Тя величаем.

Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Господи помилуй (3 раза).

Благослови.

Господи Иисусе Христе Сыне Божий, по молитвам архангела Михаила и всех Сил Небесных, царственных мучеников-искупителей и всех Твоих святых, пламенных младенцев, отрока Вячеслава, царевича Димитрия Углического, цесаревича Алексия, увенчанного 84-мя мученическими венцами, и всех вымоленных младенчиков-ангелочков, небесных воинов грядущего царя, помилуй нас и воскреси Русь Святую, Дом Пресвятой Богородицы, во главе с Твоим помазанником - царем православным!

Аминь.

 

Данное правило составлено на основании свидетельства схимонахини Сергии Вильнюсской (слепенькой), которой Сам Господь Иисус Христос показал ад и рассказал, как женщина может принести покаяние за грех детоубийства. Книга «Духовное путешествие слепой девушки в загробный мир. Схимонахиня Сергия» по благословению археепископа Пермского и Соликамского Афанасия (стр. 22-24).

* Строгий пост без воды выполняем по силам.

* Правило по возможности лучше выполнять ночью, но допустимо в любое время.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.