Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Символ веры. Нарекается младенец…». Святой Иоанн Креститель, окрести моего младенца(имя), во чреве томящегося, в темнице сидящаго.. Святая Великомученица Варвара, приобщи моего младенца(имя), во чреве томящегося, в темнице сидящаго.. Святой Симеон Богопри



Символ веры

Верую во единаго Бога Отца, Вседержителя, Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым. И во единаго Господа Иисуса Христа, Сына Божия, Единороднаго, Иже от Отца рожденнаго прежде всех век; Света от Света, Бога истинна от Бога истинна, рожденна, несотворенна, единосущна Отцу, Имже вся быша.

Нас ради человек и нашего ради спасения сшедшаго с небес и воплотившагося от Духа Свята и Марии Девы и вочеловечшася. Распятаго же за ны при Понтийстем Пилате, и страдавша, и погребенна. И воскресшаго в третий день по Писанием. И возшедшаго на небеса, и седяща одесную Отца.

И паки грядущаго со славою судити живым и мертвым, Егоже Царствию не будет конца. И в Духа Святаго, Господа, Животворящаго, Иже от Отца исходящего, Иже со Отцем и Сыном спокланяема и сславима, глаголавшаго пророки. Во едину Святую, Соборную и Апостольскую Церковь. Исповедую едино крещение во оставление грехов. Чаю воскресения мертвых, и жизни будущаго века. Аминь.

 

Далее: Во имя Отца! Аминь! И Сына! Аминь! И Святаго Духа! Аминь!

Елицы во Христа крестистеся, во Христа облекостеся. (3 раза)

Аллилуиа! (3 раза)

 

Младенцу, убиенному во чреве, надо дать мужское имя из имен святых угодников Божиих:

«Нарекается младенец…»

И обращаясь ко святым просити тако:

 

Святой Иоанн Креститель, окрести моего младенца(имя), во чреве томящегося, в темнице сидящаго.

Святая Великомученица Варвара, приобщи моего младенца(имя), во чреве томящегося, в темнице сидящаго.

Святой Симеон Богоприимец, как ты принял Христа, приими моего младенца(имя)в свои руки, во чреве томящегося, в темнице сидящаго.

Святая Анна Пророчица, приими моего младенца(имя), как мати крестная, во чреве томящегося, в темнице сидящаго.

 

И далее читать молитвы:

 

48 раз – «Царю Небесный...» и 40 поклонов земных,

 

48 раз – «Отче наш...» и 40 поклонов земных,

 

48 раз - 50-й псалом и 40 поклонов земных (вместо 50-го псалма немощным можно читать 48 раз Иисусову молитву – «Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя (нас), грешного (-ых)»),

 

48 раз – «Милосердия двери отверзи нам...» («Милосердия двери отверзи нам, Благословенная Богородице, надеющиися на Тя, да не погибнем, но да избавимся Тобою от бед, Ты бо еси спасение рода христианскаго.» и 40 поклонов земных

 

Далее обычное окончание молитв:

Достойно есть, яко воистину, блажити Тя Богородицу, присноблаженную и пренепорочную и Матерь Бога нашего. Честнейшую Херувим и Славнейшую без сравнения Серафим, без истления Бога Слова рождшую, сущую Богородицу Тя величаем.

 

Слава Отцу, и Сыну, и Святому Духу, и ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

 

Господи, помилуй (трижды). Благослови.

 

Молитвами святых отец наших Господи Иисусе Христе, Боже наш, помилуй нас, Аминь.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.