Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Та́же, Досто́йно е́сть: Ектениа́ и про́чее.



Та́же, Досто́йно е́сть: Ектениа́ и про́чее.

На стихо́вне стихи́ры, гла́с 3:

За́вистию сла́дости изгна́н бы́х, паде́нием па́дся лю́тым: но не презре́л еси́, Влады́ко, восприи́м мене́ ра́ди е́же по мне́, распина́ешися, и спаса́еши мя́, в сла́ву вво́диши мя́, Изба́вителю мо́й, сла́ва Тебе́.

Сти́х: Испо́лнихомся зау́тра ми́лости Твоея́ Го́споди, и возра́довахомся, и возвесели́хомся: во вся́ дни́ на́шя возвесели́хомся: за дни́, в ня́же смири́л ны́ еси́, ле́та, в ня́же ви́дехом зла́я, и при́зри на рабы́ Твоя́, и на дела́ Твоя́, и наста́ви сы́ны и́х.

Крестоявле́нно Моисе́й на горе́ ру́це просте́р к высоте́, Амали́ка победи́: Ты́ же, Спа́се, дла́ни простры́й на Кресте́ честне́м, объя́л еси́ мя́, спасы́й от рабо́ты вра́жия: и да́л еси́ зна́мение жи́зни, от лу́ка бежа́ти проти́вных мои́х. Сего́ ра́ди сло́ве, покланя́юся Кресту́ Твоему́ честно́му.

Сти́х: И бу́ди све́тлость Го́спода Бо́га на́шего на на́с, и дела́ ру́к на́ших испра́ви на на́с, и де́ло ру́к на́ших испра́ви.

Му́ченичен: Я́ко свети́ла в ми́ре сия́ете и по сме́рти святи́и му́ченицы, по́двиги до́брыми подвиза́вшеся: те́мже иму́ще дерзнове́ние, Христа́ моли́те поми́ловатися душа́м на́шым.

Сла́ва, и ны́не, Крестобогоро́дичен: Зря́щи Тя́ ви́сяща на дре́ве Всенепоро́чная, Христе́ мо́й Преблаги́й, рыда́ющи вопия́ше ма́терски: сы́не мо́й вселюбе́знейший, ка́ко собо́р беззако́нный на дре́ве Тя́ осуди́?

В сре́ду блаже́нны, гла́с 3:

Отве́ргша Христе́ за́поведь Твою́ пра́отца Ада́ма из рая́ изгна́л еси́: разбо́йника же, Ще́дре, испове́давша Тя́ на Кресте́, во́нь всели́л еси́ зову́ща: помяни́ мя, Cпа́се, во Ца́рствии Твое́м.

Блаже́ни изгна́ни пра́вды ра́ди, я́ко те́х е́сть Ца́рство Небе́сное.

Распя́лся еси́ мене́ ра́ди, и прободе́н еси́ Иису́се мо́й в ре́бра, два́ исто́чника источи́вый мне́ спаси́тельная: те́мже спа́сся стра́стию Твое́ю, Христе́, воспева́ю и сла́влю благоутро́бие Твое́: помяни́ мя вопию́ща во Ца́рствии Твое́м.



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.