Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





й клас. Хід уроку



 

 

Урок 12

6й клас

Тема: Вплив на здоров’я молоді  тютюнового диму та алкоголю.

Мета:Доступно поінформуваи учнів стосовно негативного впливу,  тютюну та алкоголю, на їх організми; розглянути поширені міфи про популярність і незвичайні властивості тютюну та алкоголю.

Обладнання: підручник «Основи здоров’я» (автори – Т.Є. Бойченко, І.П. Василашко, С.В.Василенко та ін.-К.:Генеза, 2014.-160с.); іграшка Незнайка, таблиця «Органи людини», папір, ручки, насіння пшениці, склянка води, 2ч.л.горілки, 2ганчірки.

Тип уроку: урок- тренінг.

Хід уроку

1. Організаційний момент

2. Повторення вивченого

2.1. Зворотний зв’язок «Запитання та відповіді»:

  Вчитель. Сьогодні до нас в гості завітав Незнайка, який забув, що ми вивчали на минулому уроці. Давайте йому допоможемо і нагадаємо, що ви запам’ятали. Я передаю Незнайку комусь із вас і задаю питання, на яке вам треба дати відповідь. Якщо хтось не знає відповіді, то він може передати Незнайку комусь іншому. Хто хоче доповнити відповідь, то може підняти руку.

1. Що таке звичка?Які бувають звички?

2. Чим корисні звички відрізняються від шкідливих?

3. Які захворювання спричиняють шкідливі звички?

4. Чи легко позбутися звички? Що для цього потрібно?

5. Назвіть найпоширеніші шкідливі звички.

   Дійсно, найпоширенішими і тому найнебезпечнішими, серед шкідливих звичок, є пристрасть до куріння, алкоголю. І тому тема нашого уроку «Вплив на здоров’я тютюнового диму та алкоголю» → запис теми та д/з на дошці.

3. Вивчення нового матеріалу

3.1. Робота в групах:

   Необхідно об’єднатись, учням, у дві групи – «Куріння», «Алкоголь»

Вказати, з чим асоціюються дані поняття (за кожною буквою цих понять)  

К– конфлікт; кашель;                            А – агресія; асфікція;

У – урна;                                                  Л – легковажність; «ломка»

Р– рак; розлади;                                К – «кайф»;

І – інфаркт; інсульт;                          О – огида; осуд;  

Н – насолода;                                          Г – гарячка;

Н – нудота;                                        О – оковита; обман;  

Я – язви;                                                  Л– лайка; лють;

                                                             Ь

   Вчитель: Відчуття не зовсім приємні.

3. 2. Інформаційне повідомлення « Як впливає нікотин і алкоголь на організм підлітка» → вчитель.

   Погляньте на таблицю «Органи в організмі людини, які найбільше вражає нікотин та алкоголь».

    Найнебезпечнішою речовиною у складі тютюну є нікотин. Саме він справляє на організм наркотичну дію і вражає головний мозок, ротову порожнину, зуби, органи дихання, серце.

    Алкоголь є наркотичною речовиною, яка руйнує всі органи людини, але найбільше вражає головний мозок, серце і печінку.

   Після вчителя (учні) → аналіз тексту підручника, стор. 69-71.:

- існуючі міфи про куріння та вживання алкоголю?

- існуючі реалії їх впливу на молодий організм?

3.3.Робота в групах «Вартість шкідливої звички».

1. Підрахуйте, скільки грошей витрачає людина, щодня купуючи 2 пачки сигарет за середньою ціною 15 грн. (за тиждень, місяць, рік, 10 років)

2. Вкажіть негайні та віддалені наслідки паління.

3. Назвати наслідки зловживання алкоголем.

                                                                              

   Вчитель: А зараз давайте проведемо дослід з алкоголем по пророщуванню зернових. Ось у мене є насіння пшениці, я його ділю на дві частини. Одну кладемо у ганчірку, зволожену простою водою, другу – у ганчірку, зволожену спиртовою водою (на стакан води – 2ч. л. горілки). Протягом тижня будемо змочувати ганчірки і спостерігати.

   Хто вмієт вирощувати зелену цибулю у склянці з водою? Вдома протягом тижня зробіть аналогічний дослід з 2 цибулинами.  

   Через тиждень ми проаналізуємо наші експерименти і зробимо висновки.

4. Закріплення вивченого матеріалу

4.1. Взаємонавчання «Кожен - кожному».

  За підручником, опрацювати блок «Небезпеки вживання психоактивних речовин», стор. 71.

4.2. Підсумкове завдання (по черзі →2-3 речення→3-4 учні)

   Вказати декілька причин, з яких не варто починати вживати алкоголь та палити. Які висновки можна зробити собі на майбутнє?     

 

6. Підведення підсумків роботи на уроці→вчитель:

- які результати роботи на уроці?

- які оцінки результатів роботи на уроці?

 

 

Підсумок уроку. Виділити найактивніших учнів у групах.

                           Домашнє завдання: підручник с. 62 – 69, дослід.

 

Завершення тренінгу. «Віночок побажань.» Кожен учень по черзі щось бажає всім одним словом, при цьому кладе руку на плече товаришеві справа.

 



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.