Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Та́же, Бла́го е́сть: Трисвято́е. По О́тче на́ш: тропа́рь, ектениа́, и ча́с пе́рвый, и про́чее, и отпу́ст.



Сти́х: Испо́лнихомся зау́тра ми́лости Твоея́, Го́споди, и возра́довахомся, и возвесели́хомся: во вся́ дни́ на́шя возвесели́хомся, за дни́, в ня́же смири́л ны́ еси́, ле́та, в ня́же ви́дехом зла́я. И при́зри на рабы́ Твоя́, и на дела́ Твоя́, и наста́ви сы́ны и́х.

На Кресте́ пригвозди́ся лоза́ и́стинная, и объима́ша язы́цы ра́й с разбо́йником: сия́ сла́ва церко́вная, сие́ бога́тство Ца́рствия. Пострада́вый на́с ра́ди, Го́споди, сла́ва Тебе́.

Сти́х: И бу́ди све́тлость Го́спода Бо́га на́шего на на́с, и дела́ ру́к на́ших испра́ви на на́с, и де́ло ру́к на́ших испра́ви.

Му́ченичен: Свети́ла яви́шася вселе́нней, всехва́льнии страстоте́рпцы Христо́вы, вопию́ще: Го́споди, сла́ва Тебе́.

Сла́ва, и ны́не, Крестобогоро́дичен: На Дре́ве пригвожде́на Тя́ во́лею, я́ко Всенепоро́чная узре́ пла́чущи поя́ше держа́ву Твою́.

Та́же, Бла́го е́сть: Трисвято́е. По О́тче на́ш: тропа́рь, ектениа́, и ча́с пе́рвый, и про́чее, и отпу́ст.

В сре́ду блаже́нны, гла́с 7:

Красе́н бе́ и до́бр в сне́дь, и́же мене́ умертви́вый пло́д: Христо́с е́сть Дре́во живо́тное, от Него́же яды́й не умира́ю, но вопию́ с разбо́йником: помяни́ мя, Го́споди, во Ца́рствии Твое́м.

Сти́х: Блаже́ни изгна́ни пра́вды ра́ди, я́ко те́х е́сть Ца́рство Небе́сное.

Распросте́рл еси́ на Кресте́ дла́ни, просте́ртия руки́ Ада́мовы к Дре́ву сне́дному, исправля́я поползне́ние, Ще́дре, ра́ди бла́гости мно́гия: те́мже Тя́ сла́вим благоде́телю, Го́споди.

Сти́х: Блаже́ни есте́, егда́ поно́сят ва́м, и изжену́т и реку́т вся́к зо́л глаго́л, на вы́ лжу́ще Мене́ ра́ди.

На ме́сте Тя́ ло́бнем собо́р евре́йский, Христе́ Царю́, распя́, сокруша́юща лука́ваго губи́тельную главу́, и источа́юща на́м от ре́бр святы́х Твои́х ре́ки оставле́ния.

Сти́х: Ра́дуйтеся и весели́теся, я́ко мзда́ ва́ша мно́га на Небесе́х.

Му́ченичен: Подо́бящеся Христо́вым страсте́м честны́м и спаси́тельным, му́ченицы прехва́льнии, претерпе́сте му́ки многови́дныя, и к безсме́ртию преидо́сте вку́пе: те́мже блажи́ми есте́.

Сла́ва: Соблюди́, о Тро́ице Свята́я! Пою́щыя Тя́ рабы́ Твоя́, укрепи́ си́лою Креста́, и к вы́шнему гра́ду ходи́ти напра́ви на́с: иде́же и бы́вше, обря́щем ми́лость.

И ны́не: Распина́ема из Тебе́ ро́ждшагося зря́щи, слезя́ще, утро́бою смуща́ющися, Ма́ти Чи́стая: ка́ко сия́ во́лею стра́ждеши, Сы́не, зову́щи, хотя́ челове́чество от страсте́й изба́вити?

 



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.