|
|||
Хід урокуУрок № 62 Тема: Перевірка правильності виконання дій додавання і віднімання. Квадрат. Мета: закріпити в учнів навички додавання і віднімання двоцифрових чисел; вчити порівнювати іменовані числа та суми або різниці іменованих чисел; розвивати логічне мислення; виховувати уважність.
Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Гра «Магічні квадрати» Квадрат розділений на 9 частин. У центрі записана сума, яка має вийти при складанні трьох чисел в кожному рядку і кожному стовпці. Завдання: вставити пропущені числа. 4. Хвилинка каліграфії (с. 85) — Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 5. Математичний диктант • Зменшуване 50, від'ємник 38. Знайдіть різницю. • На скільки 78 > 60? • Яке число додали до 21 і отримали 22? • Збільшіть 10 на 9. • Знайдіть різницю чисел 81 і 66. • На скільки 32 < 33? • 1-й доданок 19, 2-й доданок 14. Знайдіть суму. • Скільки треба відняти від 47, щоб вийшло 35? • Від 61 відняти 46. • Зменшіть 92 на 82. • До якого числа додали 32 і отримали 36? • Наскільки треба зменшити 70, щоб вийшло 69? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми будемо вчитися порівнювати іменовані числа та суми або різниці іменованих чисел. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 85-86) Завдання 493. — Визначте номер зірки, яку щойно відкрив звіздар. Завдання 494 — Порівняйте суми і різниці іменованих чисел з іменованими числами. Учні «ланцюжком» пояснюють записи. Завдання 495 — Розв'яжіть приклади і запишіть лише ті, у яких відповідь менша за 70. Письмове виконання завдання з коментуванням. Завдання 497. Фронтальне вивчення змісту задачі Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою. Завдання 498 Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують. 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею З двох пунктів, відстань між якими 80 м, одночасно назустріч одне одному вийшли хлопчик і дівчинка. Хлопчик пройшов 35 м, а дівчинка — 30 м. Скільки метрів їм залишилося пройти до зустрічі? 2. Обчислення зручним способом 43 + 15 + 27 (67+ 33)-17 74-(14 + 5) 26+ (27+ 14) (57+ 18)+ 13 85-(43+ 15) 3. Офтальмологічна пауза 4. Розв'язування логічних завдань * Завдання 496. Знайдіть однакові картки. VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Чого навчалися на уроці? — Яке завдання здалося найцікавішим? найскладнішим? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 86, завдання 499; 500.
|
|||
|