Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Припев: Сла́ва, Го́споди, свято́му Воскресе́нию Твоему́.



Ирмо́с: Боже́ственное Твое́ разуме́в истоща́ние прозорли́во, Авваку́м, Христе́, со тре́петом вопия́ше Тебе́: во Спасе́ние люде́й Твои́х спасти́ пома́занныя Твоя́ прише́л еси́.

Припев: Сла́ва, Го́споди, свято́му Воскресе́нию Твоему́.

Тропарь: Я́же от Ме́рры горча́йшыя во́ды, я́ко во о́бразе проначерта́я Пречи́стый Крест Твой, Бла́же, грехо́вное умерщвля́ющ вкуше́ние, дре́вом услади́л еси́.

Припев: Сла́ва, Го́споди, свято́му Воскресе́нию Твоему́.

Тропарь: Крест за дре́во разу́мное, за сла́дкую же пи́щу желчь, Спа́се мой, прия́л еси́, за тле́ние же сме́рти кровь Твою́ Боже́ственную излия́л еси́.

Кано́н Крестовоскре́сный, глас 5:

Припев: Сла́ва Го́споди, Кресту Твоему Честному и Воскресению.

Тропарь: Я́ко водрузи́ся на земли́ на ло́бнем Крест, сокруши́шася вереи́ и вра́тницы ве́чнии, и возопи́ша: сла́ва си́ле Твое́й, Го́споди.

Кано́н Богоро́дицы, глас 5:

Припев: Пресвята́я Богоро́дице, спаси́ нас.

Тропа́рь: Се́рдцем и умо́м, душе́ю же и усты́ испове́дую всеблагоче́стно Тя, Богоро́дицу вои́стинну, Чи́стая, спасе́ния плод объе́мля, и спаса́юся Де́во, моли́твами Твои́ми.

Кано́н преподо́бного Афана́сия, глас 8:

Припев: Преподо́бне о́тче Афана́сие, моли́ Бо́га о нас.

Тропарь: Ум страсте́й влады́ку творя́, и Боже́ственными зако́ны наставля́емь, и за́поведьми Бо́жиими уверя́емь, младе́нец бесе́дования, и скве́рных со́нмища, и пляса́ния бесо́в благоче́стно возрази́, я́ко прему́др лу́чшее избира́я.

Припев: Преподо́бне о́тче Афана́сие, моли́ Бо́га о нас.

Тропарь: Прие́м ле́гкое Спа́са и́го, и Боже́ственным стра́хом составля́емь, и очи́щ те́ло и ду́шу, был еси́ чистоты́ и целому́дрия вина́, и преде́л воздержа́ния, и печа́ть безстра́стия, и любве́ о́браз, Афана́сие.

 Сла́ва Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху. И ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в, ами́нь.

Катава́сия, глас 4:



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.