Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Тема: Неозначена форма дієслова



                                                                     До уроку допустили: __________

                                                                    Дата проведення:

Тема: Неозначена форма дієслова

Мета: розглянути таку граматичну ознаку дієслова, як неозначена форма;

       формувати вміння розпізнавати неозначену форму дієслова, вміння

      утворювати часові форми дієслів від неозначеної форми;

      розвивати мовленнєву компетентність, мислення, уміння аналізувати

      і робити висновок; виховувати почуття любові до природи, до життя.

Обладнання:    комп’ютерний набір, картки для роботи в групах

Тип уроку: комбінований

                                                 Хід уроку

1. Організація класу

Люблю я свій розум

Увагу і пам'ять

Працює мій мозок,

І вчусь я старанно

Сприймаю нове все,

Я мислю логічно.

Вчителя слово

Здійснюю практично

2. Перевірка домашнього завдання ( впра. 87)

Як одним словом назвати розмову між вовком і чоловіком? Діалог

До якого типу належить цей текст? Розповідь

Зачитайте записаний текст, зазначаючи вставлені дієслова. Обґрунтуйте свій вибір.

3. Повторення вивченого матеріалу

Запишіть у зошитах число, класна робота. Спишіть з дошки прислів’я та приказки, розкриваючи дужки.

З чужої біди (не) смійся. (Не) хитруй, (не) мудруй, а чесно працюй. (Не) вміє той, хто (не) працює. Краще (не) обіцяти, як слова (не) здержати. Де сила (не) візьме, там розум допоможе.

Як ви написали дієслова із не?

Що називається дієсловом?

З якою частиною мови найчастіше зв’язаний в реченні?

4. Каліграфічна хвилинка

Ти ти ти ти читати

Запишіть каліграфічно якомога більше дієслів, що закінчуються на –ти.

Поставте питання до записаних дієслів?

Пригадайте з 3-го класу, як називається форма дієслова, що відповідає на питання що робити? Що зробити? (неозначена форма дієслова)



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.