Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





тапсырма: ЖЖ. йге тапсырма: 20-21 бет. осымша мәліметтер. Менің көңіл-күйім баспалдағы». орытынды бағамдау. Сынып: 2 «А». Сабақ мақсаттары. Бағалау критерийлері. Тілдік мақсат. Алдынғ



3 тапсырма: ЖЖ


Дескриптор:

1. Қосмекенділердің айырмашылығы мен ұқсастығын анықтайды.

2. Бауырмен жорғалаушыларды атайды.
3.Жануарларды салыстырады.

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

 

1-топ «Сары кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер» 3-топ «Қызыл кәмпиттер»   Оқулық дәптер   Іс-қимылмен көрсетеді.    
Сабақтың соңы

Кері байланыс: «Бағдаршам» арқылы сабақ түсінгенін, не түсінбегенін білдіру.

Үйге тапсырма: 20-21 бет

Қосымша мәліметтер

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

 

Жұлдызша арқылы бағалаймын.

Пәнаралық байланысДенсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?

«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?

         

 

 

Оқу ісінің меңгерушісі: ---------------

Пәні:жаратылыстану

Мектеп: Гродеково орта мектебі

Күні:11.10.2018 ж

Мұғалімнің аты-жөні:Қ.С.Алимбаева

Сынып: 2 «А»

Қатысқандар саны:16

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жануарлар әлемінің көп түрлілігі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттары:

2.2.2.1. Жануарлар класының өкілдерін ажырату: бунақденелілер, балықтар, қосмекенділер, бауырмен жорғалаушылар, құстар және сүтқоректілер;

2.1.1.1.Қоршаған әлем құбылыстары, үрдістері мен нысандарын зерделеуге қажетті жағдайларды және тұлғалық қасиеттерін анықтау;

Сабақ мақсаттары

 

Барлық оқушылар:

Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Кейбір оқушылар:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийлері

1. Қосмекенділер мен бауырмен жорғалаушылыр тобы екенін
ажырата алады.

2. Қоршаған ортадағы құбылыстарға бақылау жасайды.
3.Жануарлардың топтарын ажырата алады.

Тілдік мақсат

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

 Тірек сөздерді сабақ барысында қайталап айту.
Сүтқоректілер, құстар, бунақденелілер

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. Суреттерден нелерді көріп тұрсың?

2. Сүқоректілерге нелер жатады?

3.Тауықты құсқа жатқызуға бола ма?
4.Жануарлардың қандай топтары болады ?

Ишара

Жасыл-түсіндім; қызыл-сыныптасымның көмегімен түсіндім;
сары-көмек қажет түсінбедім;

Алдынғы оқу

Алуан түрлі жануарлар

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар
Сабақтың басы Басталуы 5 минут Сабақтың ортасы:           Сергіту сәті 2 минут

Топқа бөлу

Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай
3 топқа бөлініп отырады.

1тапсырма:ТЖ            

«Салыстыр»

Дескриптор:

1. Суреттегі жануарларды атайды;

2. Жануарларды салыстырады;

3.Олардың ұқсастығы мен айырмашылықтарын айтады;

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

2 тапсырма: ӨЖ
«Сен білесің бе»

Дескриптор:

1. Суреттегі жануарларды анықтайды.

2. Сүтқоректілерді атайды.
3.Жануарларды салыстырады.

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»


Сергіту сәті

3 тапсырма: ЖЖ


Дескриптор:

1. Суреттегі жануарларды атайды;

2. Жануарларды топтастырады;
3.Жануарлар туралы өз пікірін айтады;

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

 

4 тапсырма: ТЖ

Зертте
Жануарлардың белгілерін зертте. Олардың белгілері бойынша сыныптастарыңа жасыр.

Есте сақта! Жануарлардың мынадай топтары болады: -сүтқоректілер; -құстар; -балықтар; -қосмекнділер; -бауырмен жорғалаушылар; -бунақденелілер;

 


Дескриптор:

1. Суреттегі жәндіктерді атайды;

2. Ара мен құмырсқаның дене мүшелерін салыстырады;
3.Жануарлардың белгілері бойынша сыныптастарына жасырады;
4Жануарлардың топтарын атайды;

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

1-топ «Сары кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер» 3-топ «Қызыл кәмпиттер»     Іс-қимылмен көрсетеді.    
Сабақтың соңы

Кері байланыс: «Бағдаршам» арқылы сабақ түсінгенін, не түсінбегенін білдіру.

Үйге тапсырма: 22-23 бет

Қосымша мәліметтер

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

 

Жұлдызша арқылы бағалаймын.

Пәнаралық байланысДенсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?

«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?

         

 

Оқу ісінің меңгерушісі: ---------------

Пәні:жаратылыстану

Мектеп: Гродеково орта мектебі

Күні:18.10.2018 ж

Мұғалімнің аты-жөні:Қ.С.Алимбаева

Сынып: 2 «А»

Қатысқандар саны:16

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жануарлардың бейімделуі

БЖБ №2

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттары:

2.2.2.2. Жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарын сипаттау;

2.1.2.5.Құрылған жоспарға сәйкес бақылау жүргізу және қорытынды жасау

Сабақ мақсаттары

 

Барлық оқушылар:

Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Кейбір оқушылар:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийлері

1. Қосмекенділер мен бауырмен жорғалаушылыр тобы екенін
ажырата алады.

2. Қоршаған ортадағы құбылыстарға бақылау жасайды.
3.Жануарлардың топтарын ажырата алады.

Тілдік мақсат

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

 Тірек сөздерді сабақ барысында қайталап айту.
бейімделу

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. Құстардың тұмсықтарын салыстыр.

2. Құстардың тұмсықтары неліктен бір-біріне ұқсамайды?

3.Жануарлардың сыртқы пішініне қарап, тіршілік ортасын анықтауға бола ма?
4.Жануарлардың қандай топтары болады ?

Ишара

Жасыл-түсіндім; қызыл-сыныптасымның көмегімен түсіндім;
сары-көмек қажет түсінбедім;

Алдынғы оқу

Жануарлар әлемінің көп түрлілігі

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар
Сабақтың басы Басталуы 5 минут Сабақтың ортасы:           Сергіту сәті 2 минут

Топқа бөлу

Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай
3 топқа бөлініп отырады.

1тапсырма:ТЖ            

«Салыстыр»

Дескриптор:

1. Суреттегі жануарларды атайды;

2. Жануарларды салыстырады;

3.Олардың ұқсастығы мен айырмашылықтарын айтады;

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

2 тапсырма: ӨЖ
«Анықта»
Дескриптор:

1. Суреттегі жануарларды анықтайды.

2. Тіршілік ортасы туралы әңгімелейді.
3.Жануарларды топқа бөледі.

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»


Сергіту сәті

3 тапсырма: ЖЖ

«Зертте»

«Ойлан» Неліктен тауықтың жұмыртқасы ақ не ашық, қоңыр (бір түсті), ал бөдененің жұмыртқасы шұбар болады?

 

 



Дескриптор:

1. Жануарларды, құстарды атайды;

2. Жұмыртқалар туралы сұрақ қоя отырып жұпта талқылайды;

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

 

4 тапсырма: ТЖ

Есте сақта! Бунақденелілер, балықтар қосмекенділер, бауырмен жорғалаушылар, құстар, сүтқоректілер – барлығы да тіршілік ортасына бейімделеді. Соның арқасында олар өзіне қажет қорегін табады әрі жауынан қорғанады.

 

 


Қауіпті белгісі

Сақ бол! Кейбір бунақденелілер мен жыландар улы болады!  


Дескриптор:

1. Бунақденелілерді атайды;

2. Олардың қауіпті екенін біледі;

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

Бөлім бойынша жиынтық бағалаудың тапсырмалары

1-топ «Сары кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер» 3-топ «Қызыл кәмпиттер»   Іс-қимылмен көрсетеді.    
Сабақтың соңы

Кері байланыс: «Бағдаршам» арқылы сабақ түсінгенін, не түсінбегенін білдіру.

Үйге тапсырма: 26-27 бет

Қосымша мәліметтер

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

 

Жұлдызша арқылы бағалаймын.

Пәнаралық байланысДенсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?

«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?

         

 

 

Оқу ісінің меңгерушісі: ---------------

Пәні:жаратылыстану

Мектеп: Гродеково орта мектебі

Күні.25.10.2018 ж

Мұғалімнің аты-жөні:Қ.С.Алимбаева

Сынып: 2 «А»

Қатысқандар саны:16

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тоқсандық жиынтық бағалау

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттары:

Тоқсан бойынша жиынтық бағалау білім беру мазмұнын жаңарту аясындағы оқу бағдарламасының мазмұнына сәйкес білім алушылардың оқу мақсаттарына жеткендігін тексеруге және тоқсан барысында меңгерген білім, білік және дағдыларын анықтауға бағытталған.

Сабақ мақсаттары

 

Барлық оқушылар:

Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Кейбір оқушылар:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийлері

1. Қосмекенділер мен бауырмен жорғалаушылыр тобы екенін
ажырата алады.

2. Қоршаған ортадағы құбылыстарға бақылау жасайды.
3.Жануарлардың топтарын ажырата алады.

Тілдік мақсат

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

 Тірек сөздерді сабақ барысында қайталап айту.
бейімделу

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. Құстардың тұмсықтарын салыстыр.

2. Құстардың тұмсықтары неліктен бір-біріне ұқсамайды?

3.Жануарлардың сыртқы пішініне қарап, тіршілік ортасын анықтауға бола ма?
4.Жануарлардың қандай топтары болады ?

Ишара

Жасыл-түсіндім; қызыл-сыныптасымның көмегімен түсіндім;
сары-көмек қажет түсінбедім;

Алдынғы оқу

Жануарлар әлемінің көп түрлілігі

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар
Сабақтың басы

1-тоқсанға арналған жиынтық бағалаудың                    тапсырмалары

1.Сөйлемдерді оқы және өсімдік мүшелерінің атауын жаз.

Өсімдікті топыраққа бекітіп тұрады. Топырақтан су мен қоректік заттарды сіңіреді.

  Бұл - _____________________________.
Өсімдікке су мен қоректік заттарды өткізеді.

Бұл - ________________________________.

Ол арқылы  өсімдік қоректенеді және тыныс алады.

Бұл -__________________________________.

Ол ауаға жұпар иісін таратады. Айналаға көрік береді.

    Бұл - _________________________________.  

                                                                                     

1-топ «Сары кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер» 3-топ «Қызыл кәмпиттер»
Сабақтың ортасы:      Сергіту сәті

2.Берілген өсімдіктер қай топқа жатады? Сәйкестендір.

Шөлге төзімді

Ылғалсүйгіш

Өсімдіктердің жапырақтарын салыстыр және сипаттап жаз.

1) Шөлге төзімді өсімдіктер: ______________

2) Ылғалсүйгіш өсімдіктер: ________________

Сергіту сәті
3.Суреттер мен жануарлар тобының атауларын сәйкестендір.

4.Сүтқоректілердің басқа жануарлардан басты ерекшелігі неде?

_______________________________________________________________________

 

      Іс-қимылмен көрсетеді.  
Сабақтың соңы

Кері байланыс: «Бағдаршам» арқылы сабақ түсінгенін, не түсінбегенін білдіру.

Үйге тапсырма: Өткенді қайталау

Қосымша мәліметтер

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

 

Жұлдызша арқылы бағалаймын.

Пәнаралық байланысДенсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?

«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?

         

 

 

Оқу ісінің меңгерушісі: ---------------

Пәні:жаратылыстану

Мектеп: Гродеково орта мектебі

Күні:08.11 .2018 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Қ.С.Алимбаева

Сынып: 2«А»

Қатысқандар саны:16

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жануарлардың тіршілік үшін күресі

 

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттары:

2.2.2.2.Жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарын сипаттау;2.2.2.4. Жануарлардың саналуандығын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру; 2.1.2.4.Бақылау жүргізудің жоспарын құру

Сабақ мақсаттары

 

Барлық оқушылар:

Жануарлардың түрлерін, айырмашылықтарын біледі;

Оқушылардың басым бөлігі:

Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Кейбір оқушылар:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийлері

1. Жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарын сипаттауды біледі;

2.Жануарлардың саналуандығын сақтаудың маңыздылығын түсінеді;
3.Бақылау жүргізудің жоспарын құруды үйренеді;

4.Жануарлардың әрекеті мен реңі олардың

Тілдік мақсат

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тірек сөздерді сабақ барысында қайталап айту.
қорғану, бүркеніш рең, рең

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. Жануарлар қоректерін қалай табады?

2. Жұмыртқадан не пайда болады?

3. Неге балықтар көп уылдырық шашады?

Ишара

Жасыл-түсіндім; қызыл-сыныптасымның көмегімен түсіндім;
сары-көмек қажет түсінбедім;

Алдынғы оқу

Алуан түрлі жануарлар

Жоспар

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

Ресурстар
Сабақтың басы Басталуы 5 минут Сабақтың ортасы:  

Топқа бөлу

1- тапсырма:ТЖ

«Анықта»

Дескриптор:

1.Жануарлардың қысқы дайындығы туралы өз ойларымен әңгімелейді;

2. Жануарлардың тіршілігі туралы әр топ пікірлерін айтады;

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

2 тапсырма: ӨЖ
«Анықта»
Дескриптор:

1.Суреттегі жануарларды анықтайды.

2. Олардың тіршілік үшін қалай күресетінін анықтайды;
3.Жануарларды тағы қалай қорғануын болатыны туралы өз пайымдауларымен айтып түсіндіреді;

4. Жануарлардың сыртқы реңін өзгертуінің себебін түсінеді;

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

Сергіту сәті 3 тапсырма: ҰЖ «Тұжырым жаса»

Дескриптор:

1.Жануарлардың түсінің өзгеруі туралы әңгімілейді;

2. Жыл мезгілдері алмасқан кездегі түстерінің өзгеретінін біледі;

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

 

Есте сақта! Жануарлардың тіршілік әрекеті түрлі қауіп-қатерден қорғануына көмектеседі. Бүркеніш реңі қоршаған ортаныңы түсімен бірдей болып, көзге түспеуіне мүмкіндік береді.

4 тапсырма: ТЖ «Зертте»

Дескриптор:

1.Суреттегі жәндіктерді атайды;

2. Олардың реңі өзгеру себептерін өз ойларымен айтып түсіндіреді;
3.Жануарлардың тіршілік ортаға қалай бейімделуі туралы біледі;

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

 

  Іс-қимылмен көрсетеді.    
Сабақтың соңы

Кері байланыс: «Бағдаршам» арқылы сабақ түсінгенін, не түсінбегенін білдіру.

Үйге тапсырма: 28-29 бет

Қосымша мәліметтер

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардыңүйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

 

Жұлдызша арқылы бағалаймын.

Пәнаралық байланыс.АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?

         

 

 

Оқу ісінің меңгерушісі: ---------------

Пәні:жаратылыстану

Мектеп: Гродеково орта мектебі

Күні:15.11 .2018 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Қ.С.Алимбаева

Сынып: 2 «А»

Қатысқандар саны:16

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қаңқа құпиясы

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттары:

2.2.3.1.Адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау;

2.2.3.2 . Дұрыс дене сымбатын  сақтаудың маңыздылығын түсіндіру;

2.1.2.2. Бақылаудың басты белгілерін анықтау (мақсат, нысан, жоспар, мерзім, нәтиже);

Сабақ мақсаттары

 

Барлықоқушылар:

Денеге күтім жасау жолдарын біледі;

Оқушылардың басым бөлігі:

Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Кейбір оқушылар:

Адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды;

Бағалау критерийлері

1. Адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтауды үйренеді;

2. Дұрыс дене сымбатын  сақтаудың маңыздылығын түсінеді;
3. Бақылаудың басты белгілерін анықтайды;

4. Қаңқаның не үшін қажет екендігін түсінеді;

Тілдік мақсат

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тірек сөздерді сабақ барысында қайталап айту.
Қаңқа , сүйектер, дене сымбаты

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. Сүтқоректілердің басқа жануарлардан айырмашылығы не?

2. Бунақденелілердің қандай үш бөлігі бар?

3. Құстардың негігі ерекшеліктерін ата

Ишара

Жасыл-түсіндім; қызыл-сыныптасымның көмегімен түсіндім;
сары-көмек қажет түсінбедім;

Алдынғы оқу

Жануарлардың тіршілік үшін күресі

Жоспар

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

Ресурстар
Сабақтың басы Басталуы 5 минут Сабақтың ортасы:           Сергіту сәті 2 минут

Топқа бөлу

1- тапсырма: ТЖ«Дене мүшелері»

Дескриптор:

1.Дене мүшелерін атайды;

2. Әрқайсысының қызметі туралы айтады;

3. Қаңқаның не үшін керектігін түсінеді;

4. Бір-бірінің пікірін тыңдап, қорытындылайды;

 

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

2 тапсырма: ӨЖ «Қаңқа»
Дескриптор:

1.Суреттегі қаңқа бөліктеріне сүйеніп өз ойларымен әңгімелейді;

2. Адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтауды үйренеді;

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

Сергіту сәті 3 тапсырма: ҰЖ «Тұжырым жаса»


Дескриптор:

1.Сурет бойынша әңгімілейді;

2. Дұрыс дене сымбатын  сақтаудың маңыздылығын түсінеді;

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

 

 Сен білесің бе? Қаңқа сүйектері мықты болады. Бірақ қатты соққы алса, сүйек сынуы мүмкін. Баланың сүйегі сынса, қарт адамға қарағанда, тез бітеді.

4 тапсырма: ӨЖ «Зертте»

Дескриптор:

1.Өз дене сымбатының қалыптасуы туралы әңгімелейді;

2. Бақылаудың басты белгілерін анықтайды;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ«жұлдызшалар»

 

  Іс-қимылмен көрсетеді.    
Сабақтың соңы

Кері байланыс: «Білім ағашы» арқылы сабақ түсінгенін, не түсінбегенін білдіру.

Үйге тапсырма: 31-33  бет оқу

Қосымша мәліметтер

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

 

Жұлдызша арқылы бағалаймын.

Пәнаралық байланыс.АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімдіболдыма? Мен берілген уақытішінде үлгердімбе? Мен өзжоспарыма қандайтүзетулер енгіздімжəне неліктен?

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің ке



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.