Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Хід уроку



Урок № 62

Тема: Перевірка правильності виконання дій додавання і віднімання. Квадрат.

Мета: закріпити в учнів навички додавання і віднімання двоцифрових чисел; вчити порівнювати іменовані числа та суми або різниці іменованих чисел; розвивати логічне мислення; виховувати уважність.

 

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Гра «Магічні квадрати»

Квадрат розділений на 9 частин. У центрі записана сума, яка має вийти при складанні трьох чисел в кожному рядку і кожному стовпці. Завдання: вставити пропущені числа.

4. Хвилинка каліграфії (с. 85)

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

5. Математичний диктант

• Зменшуване 50, від'ємник 38. Знайдіть різницю.

• На скільки 78 > 60?

• Яке число додали до 21 і отримали 22?

• Збільшіть 10 на 9.

• Знайдіть різницю чисел 81 і 66.

• На скільки 32 < 33?

• 1-й доданок 19, 2-й доданок 14. Знайдіть суму.

• Скільки треба відняти від 47, щоб вийшло 35?

• Від 61 відняти 46.

• Зменшіть 92 на 82.

• До якого числа додали 32 і отримали 36?

• Наскільки треба зменшити 70, щоб вийшло 69?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися порівнювати іменовані числа та суми або різниці іменованих чисел.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 85-86)

Завдання 493.

— Визначте номер зірки, яку щойно відкрив звіздар.

Завдання 494

— Порівняйте суми і різниці іменованих чисел з іменованими числами. Учні «ланцюжком» пояснюють записи.

Завдання 495

— Розв'яжіть приклади і запишіть лише ті, у яких відповідь менша за 70. Письмове виконання завдання з коментуванням.

Завдання 497. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

Завдання 498

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею

З двох пунктів, відстань між якими 80 м, одночасно назустріч одне одному вийшли хлопчик і дівчинка. Хлопчик пройшов 35 м, а дівчинка — 30 м. Скільки метрів їм залишилося пройти до зустрічі?

2. Обчислення зручним способом

43 + 15 + 27 (67+ 33)-17

74-(14 + 5) 26+ (27+ 14)

(57+ 18)+ 13 85-(43+ 15)

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних завдань

* Завдання 496. Знайдіть однакові картки.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Яке завдання здалося найцікавішим? найскладнішим?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 86, завдання 499; 500.

 



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.