Хелпикс

Главная

Контакты

Случайная статья





Хід заняття



 

 Дата проведення:

Затверджую

Керівник практики                                                                                                                Марченко Т. В.

До заняття допускаю

Класний керівник                                                                                                                       

 Тема. Дружба – велика сила

                Мета. Продовжити формувати в учнів уявлення про людські чесноти; дати                            поняття слів «друг», «дружити»; навчити співвідносити свої вчинки зі ставленням до інших людей; розвивати вміння осмислювати духовні цінності, мораль, самосвідомість; спонукати до добрих справ; виховувати дружелюбне ставлення одне до одного.

                             Обладнання:

                                                            Хід заняття

 І. Організаційний момент

1. Привітання

Треба всім нам привітатись:

Добрий день!

Дружно, весело сказати:

Добрий день!

Вліво, вправо повернемось,

Туди, сюди посміхнемось:

Добрий день! Добрий день!

2. Бесіда

_ Діти, чи бачили ви мультфільм про кота Леопольда?

Який він - кіт Леопольд?

(Добрий)

Які слова він постійно говорив мишенятам?

( Давайте жити дружно)

ІІ. Оголошення теми заняття

- Сьогодні ми поговоримо про людські чесноти й вади, ближче познайомимось з поняттями «друг», «дружба»; спробуємо зрозуміти, що таке «добро» та чи кожна людина може бути доброю. Спробуємо згуртувати нашу класну родину, здружити.

ІІІ. Основна частина

1. «Стежина добра»

Пригадайте, яку добру справу за останні дні ви зробили, розкажіть про неї.

Якби кожна зла людина зробила на одну справу менше, а кожна добра на одну справу більше, наскільки б світлішим стало наше життя. Якби кожен, хто може, допоміг би хоча б одній людині, світ став би набагато кращим.

2. «Дерево добра»

У нас у класі виросло дерево. Воно непросте, це «Дерево добра». Але на ньому не вистачає плодів. У вас на партах лежать яблучка, а на них записані добрі побажання людям. Візьміть ті яблучка і прикрасьте ними наше деревце.

( Діти зачитують побажання і прикріплюють яблучко на деревце) »(Див. додаток 1)

3. Гра «Так чи ні»

- А зараз ми перевіримо, чи добре ви розрізняєте, що таке добре, а що погано.

- Бабусі хлопчик помагав,

На допомогу він мастак.

Він, діти, добрий хлопчик? ( Так)

Тепер усі скажіть мені:

У сварці жити добре? ( Ні)

А як немає забіяк

Тоді усім прекрасно? ( Так)

Співає хлопчик гарно як!

А вам подобається? ( Так)

А як обличчя всіх сумні,

Похмурі, злі? Вам добре? (Ні).

Кричить, ламає все хлопчак,

Це теж погано, діти? ( Так)

Тоді іще скажіть мені:

Як діти б’ ються, добре? (Ні)

Коли вам краще жити:

Коли сміються діти? ( Так)

Звичайно, краще в мирі жити

І з усіма дітьми дружити,

Щоб всі веселими були,

В добрі і в злагоді жили.

4. Інтерактивна вправа « Кубування »

Чи є в нашому класі друзі?

Хто з ким дружить?

Що означає дружити?

(Дружити – « перебувати в добрих, приязних стосунках, підтримувати дружбу, бути друзями»)

А що таке дружба?

( Дружба – «добрі, приязні стосунки на основі взаємної прихильності й відданості». )

Куб має шість граней. Розглянемо слово друг із 6 сторін.

( на кожній грані куба записане завдання) Попрацюємо з кубом.

Друг --- синоніми ( товариш)

      --- антоніми ( недруг, ворог)

      --- спільнокореневі слова (дружба, дружити)

     --- вірші

     --- пісні

     --- прислів’я  

Дружить хмарка з дощиком:

Носить воду горщиком.

Дощик – із травичкою,

А трава з копичкою,

А копиця – з коником,

Що ганяє з дзвоником

А іще – з телятком,

Баранцем, лошатком.

Всі вони – з Даринкою,

Дівчинка – з хмаринкою,

З тою, що із дощиком

Носить воду горщиком.

Ось замкнулось дружнє коло,

Подружились всі довкола.

Зі слів складіть прислів’ я

Дерево міцне корінням,                                  а лихого стережись.

Яку дружбу заведеш,                                  там хлібно.

Із добрим дружись,                                     а людини у дружбі.

Де дружно,                                                    таке й життя проведеш.

Сила птаха – у крилах,                                а людина - друзями.

6. «Серце класу»

- Яке серце мають люди, які вміють дружити?

( Золоте, гаряче, любляче)

Поділіть серце, яке лежить у вас на парті, на частинки й розмалюйте його кольорами, залежно від рис характеру, що вам властиві. Кожна чеснота чи вада має колір. ( Див. додаток 2)

                                    Таблиця людських



  

© helpiks.su При использовании или копировании материалов прямая ссылка на сайт обязательна.